| NedeaAndrei a întrebat:

Va rog ajutati-ma! spuneti cateva remedii pentru durerea insuportabila de masea atunci cand iti pune arsenic la masea.am luat algocalmin si nu ma ajutat deloc.multumesc!

5 răspunsuri:
| REDSQ a răspuns:

Am auzit ca ar fi bun KETONAL insa intreaba la Farmacie care medicament este mai eficient impotriva durerilor de tini (masele)

| firstb a răspuns:

Aulin la plic;

Răspuns utilizator avertizat
| xayk a răspuns:

Cel mai bine mergi la dentist... pana la urma tot nu scapi si cu cat rezolvi problema mai repede cu atat mai bine. Si daca scapi de durere problema tot ramane si pot aparea complicatii foarte urate.

Si ca raspuns strict la intrebarea ta, poti scapa de durere omorand nervul. O solutie babeasca ar fi sa ti pe masea un cub de gheata pana nervul moare... repet, e o solutie proasta. Solutia cea mai bune e sa mergi la dentist.

| xayk a răspuns:

De departe singura solutie buna e sa mergi la dentist. Orice alta solutie iti va aduce numai complicatii si dureri suplimentare.

Poti omora singur nervul tinand mult timp un cub de gheata pe masea insa s-ar putea ca durerea sa fie insuportabila sau chiar sa nu fie de la nervul respectiv si-ti distrugi dintele gresit. Chiar daca scapi de durere s-ar putea sa faci tot felul de infectii de la maseaua respectiva si sa iti para rau dupa aia... recomandarea mea e sa mergi la dentist.