| ThatGuy98 a întrebat:

Am si eu o problema. Deja de o saptamana tot am o durere de cap, mai mult in zona fruntii. Durerea o am cam de cand a inceput sa ma doara o masea cariata la mancare/lichide reci sau calde. Cu maseaua rezolv saptamana viitoare, dar nu stiu ce sa fac cu durerea de cap. Oare ii legata de masea? Cred ca am si febra un pic ca aveam 37, 1.
In cateva seri am luat cate un algocalmin si ma mai lasa durerea, dar de urmatoarea dimineata iar revenea durerea usoara de cap.
Mentionez ca nu e o durere insuportabila, ci mai mult o durere usoara dar sacaitoare si ma simt un pic cu febra. Ar trebuii sa-mi fac griji? Sau sa stau pana rezolv cu maseaua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O fi un nerv care e legat de dinte si creier, consultate cu dentistul despre asta

| GrigoreVarlam a răspuns:

Daca e maseaua din partea de sus, da. E posibil ca infectia sa iti fi afectat sinusii, iar astia sunt in zona nasului, dar si sus in partea frontala (de aici si durerea de cap). Ai grija ca poti face sinuzita. Mergi la un control.

Eu am avut sinuzita de curand, nu e de joaca. Am stat in spital 7 zile internat.

| ThatGuy98 explică (pentru GrigoreVarlam):

Da, e maseaua din partea de sus, dar mi-am facut alaltaieri un film la dantura(asa mi-a cerut dentistul) si domnul de acolo mi-a zis ca am sinusurile libere. Deci pot sa scot din calcul sinuzita?

| GrigoreVarlam a răspuns (pentru ThatGuy98):

Asta numai un doctor poate sa iti spuna. Mergi la doctorul de familie cel mai bine si te va indruma spre ce e de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poate fi sinuzita. Du-te la medic.