| lorenelorena a întrebat:

Va rog ajutor! funda+ vot
Deci totul a inceput cand eram pe hol la scoala cu inca doua fete. Un baiat nu stiu ce i-a zis uneia din ele si aia cica ca-i dragut si aialalta zice ca el e fraier si cica Justin Bieber e mai dragut si asa am inceput sa vb de unu ( alut nu de aia doi) care e la noi la scoala. Noi mergeam atunci la ora de fizica si cand ne-am intors i-am aratat baiatul respectiv pe hol ( de care imi place mie) si colegei mele a inceput sa-i placa de el. Vreau sa zic eu si colega mea ne dam cele mai bune prietene dar de fapt nu suntem. Si baiatul respectiv e prieten cu fratele meu apropo. Eu am incercat sa ma bag in seama cu el facandu-mi un id fals sa vad cum reactioneaza si de asemenea si un facebook fas. La urma mi-a dat ignore. Am mai incercat o data si tot asa. La facebook aveam maxim 2 poze cu o fata. Si cu al doilea ID am vorbit cu el pe fb ca pe mess mi-o dat ignore. Si zice ca din ce oras is la ce liceu si din astea. Eu i-am zis si ma intreaba in ce clasa ( A B C etc)
si eu nu i-am zis. El a spus ca o mai patit asa cu una ca avea doar o poza la profil la fb si nu mai crede ca o aflat ca fata respectiva e in clasa a 6-a. Eu eram aia si vorbeam cu el despre mine. De atunci nu am mai vorbit cu el dar il vad in fiecare zi si sta si aproape de mine si se uita la asa la mine. Adica nu cred ca-i place de mine pentru ca sunt in clasa a 6a si el in a 8 a desii o colega deamea are un prieten ce e cu el in clasa. Eu ma consider mica pentru o relatie serioasa dar mi-as dori sa ma salute si sa mai vin cu el acasa si chesti din astea, in niciun caz sa dorm la el si alte prosti. Colegei mele i-am spus ca am facut adresele alea false doar pentru ea sa-i arat ce prietena buna sunt dar. Deci stiu ca poate ma considerati nebuna si ca ar trebui sa-mi vad de treaba dar mie chiar imi place de el si nu stiu de ce. Altii zic ca e frumos si din astea dar eu... Oricum nu stiu ce o sa fie ca el a avut prietene cu un an cu 2 ani si chiar cu 4 ani mai mari decat el si. Oricum el arata destul de matur pentru clasa a 8-a.
Va rog sa-mi dati niste sfaturi pentru ca banuiesc ca si voi ati trecut prin asta. funda+vot

Răspuns Câştigător
| CrazyGirl2 a răspuns:

Hmm... exact aceeasi problema am avut-o si eu, mi-am facut 2 id false pentru a vb cu el. el avea 14, eu 12(cls a 8-a, respectiv a 6-a), dar de la un moment dat am inceput sa il dau in **** masii.am zis ca daca lui nu ii pasa de mine, mie de ce sa imi pese? si uite asa am scapat de ''dragostea'' pentru ellaughingzic sa faci si tu la felhappy:*:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata cred ca faci limba romana la fara frecventa; ce ajutor ca nici nu se intelege ce vrei!