| Daniel415 a întrebat:

Va rog cei de pe TPU raspundeti-mi si mie.Cum imi fac "Mutual Friends" pe facebook?Funda

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

La profilul fiecarui prieten de-al tau iti apare in dreapta scris mutual friends. Cand esti pe pagina lui de face.book ar trebui sa iti apara in dreapta sus, mutual friends si apoi numarul lor.
Probabil ca cuvantul friends pe care il vezi tu reprezinta lista de prieteni. Sper sa te descurci, bafta!

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Salut. Mutual friends pe facebook sunt prietenii pe care ii ai in comun cu o anumita persoana. De exemplu, daca esti prieten cu A, sa zicem ca iti apare la mutual friends, B si C. Acestia 2, B si C sunt prietenii pe care ii ai in comun cu A. Deci, ''mutual friends'' reprezinta prietenii in comun.

| Daniel415 explică (pentru LonelyLoner92):

Dar eu vad doar friends nu vad si mutual.Inseamna ca doar prietenii mei vad mutual.Nu?

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru Daniel415):

La profilul fiecarui prieten de-al tau iti apare in dreapta scris mutual friends. Cand esti pe pagina lui de face.book ar trebui sa iti apara in dreapta sus, mutual friends si apoi numarul lor.
Probabil ca cuvantul friends pe care il vezi tu reprezinta lista de prieteni. Sper sa te descurci, bafta!