| MetalLover a întrebat:

Va rog dati-mi un site cu pasii pentru realizarea unui scenariu (in romana).

2 răspunsuri:
| Stelistull a răspuns:

Buna! T

| Stelistull a răspuns:

Buna! Te pot ajuta eu!
Pasii:

1)Povestea.(Trebuie sa stii clar care este povestea, despre cine este, cum este)
2)Dupa ce ai hotarat povestea(scenariul) trebuie sa treci la partea tehnica.Adica,scenariul trebuie scris.Iti recomand sa il scrii intai separat mai la aiurea,sa vezi daca mai trebuie ceva adaugat, sau scos. Dupa ce ai facut aceasta il scrii in caiet, pe foaie(unde il scrii tu).
3)Iti dau un exemplu cum ar trebui sa scrii scenariul:
Exemplu

Marrie:
-Cum,nu se poate, dar. de ce?
Steve:
-Draga Marrie, aceasta e viata...

Asa trebuie scris scenariul. Sper ca ai prins ideea.

4)Hotarastii actorii,locurile unde se intampla cupricina,efecte scenice,camera si toate cele necesare. Apoi urmeaza sa filmezi,sa te distrezi,filmul e gata, HAPPY! Sper ca ti-am fost de ajutor, Bye Bye!