| tudyx123 a întrebat:

Salut tpu...as dori sa scriu un scenariu de film.Am deja o idee si stiu pasii de scriere...dar nu stiu pe ce site sa scriu, sau sa-l scriu pe hartie? Astept rapunsuri si

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Mai întâi scrie-l. Că e pe suport electronic ori hârtie, tu hotărăști. După aceea, în funcție de subiectul sceanariului, poți fie să-l trimiți la concursul HBO (dacă se mai organizează) ori la alt concurs de scenarii, fie să-l dai la tradus și să-ți încerci norocul în America
Dacă îl scriai mai devreme, puteai participa la concursul ăsta
http://filmedefestival.ro/wsf/
http://thescriptcontestro.com/

2 răspunsuri:
| Ionut58282856 a răspuns:

Eu scriu versuri pe hartie. Hartia nu e chiar sigura pentru ca mazgaleste cineva, o rupe cineva, cade in apa, in timp apar urme de praf intrate in ea si ce mai iti vine tie in cap. Daca ai pc poti face un fisier. (De exemplu.txt) si il scrii acolo. Daca vrei sa colaboram cumva pe aviator ca eu invat c++ ionutrotaru000@gmail.com, nu inteleg inca ce rol grafic are mai exact. De vreo luna ai inca vreo 150-200 ore si invat ce e de baza sau ceva de genul. Poti incarca o copie de rezerva si pe Google drive sa il ai mereu cu contul Google. Eu scriu pe foaie ca gen e mai misto pentru mine si poti tine foaie in ffatasi cum vrei tu cànd te bagi la inregistrat. Dar asta e mai rau ca se pot pierde etc. Exista muzicieni care le scriu pe pc ca asa e mai sigur si o sa fac si eu asa de anul viitor sau din vara.

| Ravi880 a răspuns:

Eu l-aș scrie pe hârtie, este mai sigur...