| AWonderfulDay a întrebat:

Va rog din suflet ajutati`ma cu ceva... Deci am avut de citit CIsmigiu et comp. de Grigore Bejenaru, dar eu nu am stiut iar un coleg de-al meu se trezeste ieri si spune " Ai citit Cismiu et comp?"iar eu eram paralela pentru ca nu stiam (nu am fost in ultima saptamana la scoala ptk am fost plecata din tara pana alalta ieri). va rog spuneti-mi si mie (cine a citit cartea) despre ce e vorba. I se mai spune si un roman pentru adolescenti. Va rog decat esentialu, adica am cautat ceva comentariu rezumat pe net dar degeaba nu e nimic si nu am timp sa citesc cartea in 2 zile...Va rog frumos!

2 răspunsuri:
| Pepper9 a răspuns:

Buna.Stiu ca nu ai timp sa o citesti in 2 zile, dar macar da-ti silinta si profa nu cred ca o sa comenteze.Ii spui motivele pentru ca daca iti spunem doar esentialul o sa creada ca nu l-ai citit si cred ca o sa te mai intrebe ceva suplimentar si tu nu ai sa stii.Asta-i parerea mea.

| iJustHaveFun a răspuns:

Pai am citit doar putin e vorba despre unu care face scoala in Buc el e f bun la romana si la un momendat se indragosteste sau nu stiu daca e pe bone de o fata ii scrie o poezie ceva de genu : N...
U...
M...
E...
S...
T...
I...
O...
V...
A...
C...
A...
Si cand termina liceul se intalnesc in parcul Cismigiu ( in mare cam asta e dar am uitat detaliile ca am citit-o acum 3-4 ani big grin