| fetitzadulke26 a întrebat:

Va rog frumoas, spuneti'mi niste diete, curede slabire rapide si eficiente sau dati'mi niste link'uri, trebuie sa slabesc in 13 zile cel putin 3 kg, sau mai mult, mersi mult:*am precizat ca am 13 ani si 50 kgcrying? plec in vacanta si trebuie sa arat bine in costumul de baie, va rog ajutati-mahappy

Răspuns Câştigător
| madalina19e a răspuns:

O dieta de 9 zile in care slabesti in functie de organism intre 7-9kg.
-3 zile orez fiert (sau lactate)
-3 zile carne de pui pe gratar sau fiarta
-3 zile mere.
in afara de asta nu trebuie sa mai mananci altceva...

Insa foarte important este faptul ca aceste diete nu sunt foarte sanatoase si nu e bine sa le tii in mod repetat(de preferabil deloc
dar daca tu vrei neaparat sa tii o dieta eu ti-am spus o metoda)

Sau ai mai putea sa mananci
1 zi lactate
a 2a zi carne fiarta
a3-a zi fructe
a4a zi crenvisti
a 5-a zi legume.

dar iti zic inca o data asta nu e bine pentru sanatatea ta, ca la varsta asta sa tii diete.

Distractie placuta in vacanta!

3 răspunsuri:
| madalina19e a răspuns:

Nu. poti manca oricat, chestia e sa nu mananci absolut nimic in cele 3 zile. iar orezul am uitat sa specific, ca nu trebuie sa fie mancare de orez... orez fiert. cu putina sare, vegeta ce vrei tu.

| SloOpY a răspuns:

Pai... nu-i bine sa te tii de diete de la varsta asta dar fa mult sport

| fetitzadulke26 explică:

Mada,dar carnea si orezul si toate alimentele trebuie mancate intr-o anumita catitate? sau oricat?