| Galuscaaa a întrebat:

Va rog frumos ajutati.ma cat mai repede posibil dau funda si tot ce vreti. Pentru inceput am nevoie de un proverb in latina si sa il explic in romana cu o experienta din viata de zi cu zi. Va rog frumos sa ma ajutati. puppy dog eyes.
[ Scuzati categoria whistling. ]

1 răspuns:
| RainbowNeos a răspuns:

Sunt multe expresii latinesti cum ar fi : In vino veritas= adevarul e in vin; Corruptissima republica plurimae leges=Statul cel mai corupt are cele mai multe legi; Beatus, qui prodest, quibus potest=Fericit este cel care se face util prin ajutorul dat; Mai multe gasesti pe google, doar trebuie sa-l alegi pe acela despre care crezi ca poti sa scrii ceva rational. Sper ca te-am ajutatwinking