| innaa a întrebat:

Va rog frumos sa imi ziceti ceva dieta pentru a slabi repede.:d.intr-o saptamana 5 kg. daca s-ar putea

multumesc:*

5 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

5 kg intr-o saptamana este prea mult, am slabit eu intr-o saptamana 3 kg dar cu tratament de la nutritionist + stat in spital + un regim foarte strict, deci nu ai prea mari sanse sa slabesti 5 kg intr-o saptamana.Nu este bine sa grabesti lucrurile, tine un regim normal, sanatos fara sa te infometezi.

| Irina117 a răspuns:

Buna!
Nu cred ca poti slabi asa de mult dintr-o data!
Trebuie sa incepi prin a manca mai putin(specialistii spun ca daca mananci intr-o farfurie albastra te saturi mai repede), sa nu mananci paine multa, sa nu mai mananci dupa ora 6(dar daca esti ca mine, dupa amiaza si ajungi de la scoala la 6-7 trebuie sa mananci), in fiecare seara sa faci cate 50 de abdomene si cateva exercitii de sarit coara(o sa faci febra musculara daca nu ai mai facut de mult, dar o sa iti treaca, important e sa nu te opresti, sa faci abdomene cai febra, trece mult mai repede), daca ai putea sa mananci multe fructe sau legume ar fi ideal! Ar fii super bine sa bei in jur de 2 litri de apa pe zi, asa se elimina toxinele mai repede.
Alte sfaturi nu stiu ce sa iti mai zic! Au asta stiu, si incerc pe cat se poate sa le respect! Eu nu am mult Kilograme dar as face bine sa dau 1 kg jos asa ca ma mentin.
Cat despre dieta ta, succes!
Vei reusi cu amintie!
See you:*!

| Cristiana_3603 a răspuns:

E simplu dar nu stiu daca chiar 5 kilograme eu am slabit 3. Trebuie sa elimini dulciurile, prajelile si ori ce contine grasimi. Nu trebuie sa faci efort prea mult dar sa elegi vreo 2 ture de strada trebuie. AAA si seara nu trebuie sa mananci poate un mar sau un alt fruct dar sa elimi bananele au multe calorii. Fundita... plzzzzzzz

| eusuntconsuelosiiliubescpeyoyo a răspuns:

Nu stiu la tine dar la mine a functionat: nu am mancat nimic decat cand imi era foame mancam 2 banane caci tin de foame, dupa mai mancam si cate 1 mar cel mult pe zi caci ajuta la digerare, daca vrei ceva dulce poti manca miere de albina caci nu ingrasa cu paine, eu nu am facut activitate sportiva deci nah incearca sa nu mananci aproape nimic app mai poti manca legume dar sa fie fierte iti poti face o salata de piept de pui fiert cu legume sa nu pui ulei pune mai bine niste sare...si altceva nu mai stiu

| sei a răspuns:

Chiar ieri am cautat si eu metode de slabit si am aflat ca cea mai buna este, nici sa nu te gandesti ca trebuie sa mananci mai putin, mananci la fel doar ca trebuie sa mananci diferit fata de ce ai mancat pana atunci.