| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati! Am o mare problema! Am 13 ani, 1m 65 si 70 kg.Trebuie neaparat sa fac ceva sa slabesc! Va rog imi puteti recomanda o dieta care sa ma ajute sa slbesc mai multe kg in putin timp? Va rog mult, mutumesc.

9 răspunsuri:
| Daysee a răspuns:

Slabitul rapid nu e sanatos.De ce nu incerci sa faci aerobic si sa ai o alimentatie sanatoasa? happy Eu asta fac si slabesc sanatos si bine.Bei multa apa, fara prajeli si chestii de-astea, legume, fructe. happy, e simplu. Sper ca te-am ajutat, eu asta fac si ma simt chiar bine. 30 de minute pe zi sunt de ajuns. kiss
Pa, pa. wave

| Daysee a răspuns:

Slabitul rapid nu e sanatos.De ce nu incerci sa faci aerobic si sa ai o alimentatie sanatoasa? happy Eu asta fac si slabesc sanatos si bine.Bei multa apa, fara prajeli si chestii de-astea, legume, fructe. happy, e simplu. Sper ca te-am ajutat, eu asta fac si ma simt chiar bine. 30 de minute pe zi sunt de ajuns. kiss

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu mai manca paineee! Si incearca sa iti faci un program. mananca in timpul zilei pana la ora 5.maxim 6! Apoi nu mai manca nimic seara.Si fara paine!

| Liviutz98 a răspuns:

Nu conteaza, fa dimineata, fa 1 ora(50-60 minute cam asa) sport. Genoflexiuni, abdomene, flotari.Si sa ai o alimentatie cum au spus ceilalti(sus). diminteata 30abdomene, 10 flotari, 15 genoflexiuni. Pauza 3-4 minute si inca o data. Faci asta astfel incat sa ai in total cel putin 45 minute. Poate ai sa faci febram musculara, dar nu te opri fa si in cealalta zi, caci cu mai mult sport trece. Incearca sa faci asta timp de 1 luna si ai sa vezi ca ai sa te faci suplu. Ai putea sa faci si 1 genoflexiune o flotare ( sa te lasi repede jos dupa genoflexiune faci flotarea si repede genoflexiune ) cate 5. Deci 1 genoflex o flotare, total 5 genoflex 5 flotari, dar ai sa vezi ca sunt grele sunt mult mai grele decat 5 genoflex si dupa 5 flotari. Succes. Funda?

| SabsAbina a răspuns:

Pai fa in fiecare seara si in fiecare dimineata in jur de 10 genoflexiuni sh 10 flotari timp de o luna, sa chiar mai mult, cu cat faci mai mult timp exercitziul asta o sa ai un corp din ce in ce mai frumos. dar trebuie sa renunti si la unele pofte, incearca sa manci cat mai putina paine, carne sh tot ce contine grasimi sau e gatit pe baza de ulei sh cat mai multe verdetzuri adica fructe, legume sh tot tacamul. daca vei urma exercitiul in fiecare dim sh seara sh vei avea grija cu ce manaci iti garantez ca o sa ai un corp super big grin daca te-am ajutat da-mi funda plz big grin

| Cristina300798 a răspuns:

Am uitat sa mentioneza faptul ca programul meu e in defavoarea mea, deoarece incep orele la 1 sau 2 dupa-amiaza si termina la 7 sau 8 seara,

| amyana a răspuns:

Buna si eu am fost mai plinuta avem50 si acum am 38 uitte ce trebuie sa faci ei daca vrei sa slabbesti repede treuie sa manci ciorbaa de varrza e ce a mai buna pentru salabit de e cam rea la gust da de baba sufera la frumusete

| AdamJensen a răspuns:

Daca vrei mananca 3 castroane de supa de varza pe zi

| PuccaPurple a răspuns:

Poti tine o dieta sanatoasa, mananca mesele importante :mic dejun pranz cina dar nu exagerat si sa nu te saturi asta e ideea si daca ti`se facce foame intre mese poti manca un fruct sau un iaurt