| Kiduuu_5240 a întrebat:

am 14 ani si 60 de kg.trebuie sa mai slbesc 8 kg.cum sa fac asta in 2-3 luni? o dieta este buna pentru varsta mea? daca da. o dieta care sa nu necesite foarte multe lucruri din cauza crizei. fuda:X:*

Răspuns Câştigător
| mazzudance a răspuns:

Sa stii ce nu e greu deloc.Trebuie in primul rand sa vrei lucru asta foarte mult!(Nu sa zici tin cura si mai mananci un carnacior mai pe seara)Trebuie sa renunti la tot felul de dulciuri si mancaruri grase, si painea foarte putine., dar toate astea trebuie sa le faci treptat nu dintr-o data nu mai mananci nimic ca daca vei face asa te vei ingrasa dupa si mai mult.In fiecare zi incerci sa renunti la cate ceva, sa mananci portii mai mici si bineinteles sport! E obligatoriu... poti sa alergi sa faci abdomene sau chiar sa dansezihee heelove struck.Eu fac dansuri si asa ma mentin! Bafta, nu uita fara cipsuri (nu sunt deloc sanatose)...aa si era sa uit sa bei multa apa inainte de masa ca stomacul tau sa se umple cu ea si sa poti manca mai putinkiss

3 răspunsuri:
| Cosminaaaa999 a răspuns:

Incearca si mananca des,putin si fara grasimi si cel mai important lucru,incearca sa faci mult sport(alearga, mergi cu rolele, inscrie-te la un curs de aerobic).

| aalleexx97_2872 a răspuns:

Pai.evita painea, dulciurile si fa sport MULT!happy alergare multalaughingsigur merge

| Christian074 a răspuns:

O dieta.Stiu multi ca tine.O sati slabeasca organismul prostule.