| GlontulAreMereuDreptate a întrebat:

Va rog frumos sa nu faceti misto de mine. Deoarece nu va mint. Aud in curte niste zgomote ciudate. Ca si cum ai bate cu ceva intr-un lemn. Gardul de la curte este destul de scund il sari cam in 5 secunde. Ce sa fac? Am si frica de intuneric... va rog sa ma ajutati, sfaturi sau ceva.

Răspuns Câştigător
| george155 a răspuns:

happy daca nu merge cum a zis username_6636 incearca biserica happy o sa-ti citeasca o rugaciune pentru frica preotul si te vei simtii mult mai protejat happy mi s-a intamplat la fel cand a murit bunicul meu.acum ma pot uita si la cele mai rele filme de groaza happy nu au nici un efect

6 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Orice ar fi tu sa ramai tare pe pozitie.inainte de culcare spune Tatal Nostru si Psalmul90(http://www.biserica.org/Biblia/VT/Psalmii/90_index.html). frica nu vine de la Dumnezeu frica vine de la diavol. avand ca principal scop atacarea lui in cel mai sensibil punct.sufletul. Dumnezeu ne iubeste si este cu toti, cu fiecare in parte dar dfin cauza patimilor si pacatelor nu ii putem simti prezenta plina de iubire si protectie.
"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua. (Apocalipsa 21, 8)"
"Nu te teme, caci Eu sunt cu tine. Nu te uita cu ingrijorare, caci Eu sunt Dumnezeul tau. Eu te intaresc si tot Eu iti vin in ajutor. Eu te sprijinesc cu dreapta Mea biruitoare." Isaia 41, 10

| george155 a răspuns (pentru Allrc24):

Foarte amanuntita descriere.bravo te felicit...ma bucur ca mai exista crestini ca tine prin lumea asta plina de blasfematori.) multumesc pentru funda susin laughing acum fara glume cu prima ocazie du'te la biserica happy iti va trece laughing de revelion nu cred ca e cazul laughing doar daca bei prea mult si incepi sa vezi casa miscandu'se singura

| laury4ever a răspuns:

Aiurea situatia tasad...si mie mi s-a intamplat sa aud zgomote ciudate si imi era frica sa stau in propria casa, insa am chemat un preot si mi-a sfintit apartamentul si usor usor mi-am revenit. Vorbeste cu parintii tai sa sfinteasca casa si curtea. Succes!

| username6636 a răspuns:

Buna. Stay calm, nimic nu e in neregula. Poate ca vreun vecin bate cuie la el in casa si ti se pare ca e in curtea ta. Sau poate ai vedenii auditive. Scoate si tu capul pe fereastra si uita-te cu o lanterna. O sa te convingi ca nu s-a intamplat nimic.
P.S: esti sigur/sigura ca nu ai baut prea mult de sarbatori?
Anyway, sper ca te-am ajutat, Un An Nou fericit,
Bye!

| GlontulAreMereuDreptate explică (pentru username6636):

Ar fi si faza cu bautul o ipoteza laughing

| username6636 a răspuns (pentru GlontulAreMereuDreptate):

Ma gandeam eu laughing