| alina14 a întrebat:

Acum o ora cand sa ma asez la calculator se auzeau niste zgomote, cand sa ma uit era un soricel care iesea de sub pat si a fugit repede dar nu stiu unde s-a dus, mi-e si frica in noaptea asta sa mai dorm, mai ales ca era chiar sub patul meu ce ma fac? le-am spus parintilor mei sa-l cautam si nu a vrut au zis ca ei umbla numai noaptea cand stingem toate luminile sa fie intuneric, si l-eam zis ca mi-e frica sa dorm singura acum, sa doarma cu mine in noaptea asta macar pana prindem soricelul si mama a inceput sa tipe la mine, ca sunt destul de mare ca de ce sa-mi fie frica, am rugat-o din nou, si cu ochii inlacrimati si tot a tipat la mine, mi-a zis ca imi da una de vad stele verzi. Ce sa fac? va rog ajutati-ma

9 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Of imi pare rau de tine. Mama ta pare sa fie cam severa dar arata-i ca ai curaj. Cel mai bine e inainte de culcare dupa ce ai fost la baie si ai baut apa sa inchizi usa si sa fi curajoasa si sa cauti soricelul: in dulap, sub pat, pe rafturi oriunde si sa nu-ti scape nimic. Daca nu l-ai gasit atunci inseamna ca e in alta parte poate in bucatarie si nu are cum sa vina la tine ca doar ai incuiat usa. Si a doua zi parintii ar trebui sa se ocupe de prinderea soricelului. Stai linistita ca daca i usa inchisa totul va fi bine. Daca ti-e frica sa dormi stai pe calculator, asculta muzica la casti, citeste o carte si nu te vei mai gandi la el si vei adormi imediat tongue Hm tot nu stiu cum a intrat soricelul. Multa bafta

| Liviu a răspuns:

laughing)Doamne cum sa iti fie frica de un soarece?
Lasal o dormi si el linistit...
Maine il cautati
xD
Daca era fat frumos iar numai dormeai...

| Radioactive a răspuns:

Daca ai o veioza, tine-o aprinsa toata noaptea
incearca, cu o lanterna, sa vezi ce e sub patul tau, poate poate il sperii si iesebig grin icearca sa-l dai afara!

| Radioactive a răspuns:

Pana la urma, tu esti o fiinta umana, el, un soricel minuscul! Probabil e mai speriat decat tine!

| fif2002 a răspuns:

Ca sa intre la tine in camera trebuie sa aiba o gaura, gaseste-o si astup-o cu niste pietre. Daca nu reusesti relaxeaza-te, dupa cum ai invatat la scoala soarecii nu mananca oameni.

| Dianné a răspuns:

Zii sa cheme politiabatting eyelashes.

| iakelclaudiu a răspuns:

Pai dormi linistita. nu o sa te trezeasca sa te intrebe ce ai sub pat.
E un soricel, nu te poate manca.
Culcate cat mai de vreme ca sa nu il auzi cand cotrobaie, nu sta mult la pc ca o sa te sperie mai tare fiind liniste si intuneric.

Sau poate a fugit, s-a speriat el mai tare si s-o fi dus acasa. Nu iti bate capul ca nu patesti absolut nimic.

| girllll a răspuns:

Nu-ti fie frica, soricelul ala nu se va apropia de tine nici macar noaptea.la urma urmei e doar un soricel micut, inofensiv...nu-ti face rau, asa ca stai linistita
P. S:sper ca nu e SOBOLA SAU GHERLANlaughinglaughing

| xPinkuux3 a răspuns:

Adu si tu o pisica laughing