| kissikutzaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

VA ROG MULT, am nevoie de ajutorul vostru URGENT! Astazi mi-am cerut voie de la parinti sa merg la discoteca si ei mi-au interzis. Eu pling in continuu si nu ma pot linisti, pentru ca toti colegii mei de clasa, mentionez ABSOLUT TOTI merg la disco inca cu 2 ani in urma, si eu nu pot merge. Merg la discoteca chiar si cei de 12 ani, si pe mine nu ma lasa. Mentionez am 15 ani si chiar ii inteleg pe parinti ca inca ma cred mica, dar nu mai sunt vremurile de cind ei erau adolescenti. Si chiar bunica mi-a zis ca mama mergea la disco de cind avea 15 ani si chiar i-am amintit aceasta mamei mele si ea oricum nu e de acord. Va rog ajutati-ma cum sa le explic? Ce sa fac? Ajutorr`

5 răspunsuri:
| fadnox a răspuns:

N-ai găsit rezolvare la ei şi întrebi aici.

| NuAvemNume a răspuns:

Asteapta sa mai cresti, ai timp de toate.

| kissikutzaaaaaaaaaaaaa explică (pentru NuAvemNume):

Dar nu e vorba de o discoteca inerzisa celor sub 18 ani, e o discoteca pentru copii, e discoteca de la o tabara din localitate

| alleu a răspuns:

Explica-le ca esti mare si ca ai vrea si tu. sau arata-le carnetul tau de note si se vor convinge.
Funda?