| Aly359 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati cu niste sfaturi despre cum as putea slabi sunt foarte disperata pentru ca ma simt prost cand lumea zice ca sunt grasa ca trebuie sa mai slabesc si sunt genul de om care pune la sufletcrying. Nu conteaza puteti sa-mi recomandati niste diete care la voi au mers, ce sport ar trebui sa fac etc. :X va rog cat mai multe sfaturi dau funda kiss

5 răspunsuri:
| deea_5723 a răspuns:

Draga mea cel mai bun sfat pe care ti-l pot oferi este sa mergi la un specialist! eu iti pot oferi exemple de diete, dar este posibil sa nu dea rezultate, pentru ca o dieta trebuie facuta pe baza unor consultatii, nu oricum! Si in nici un caz infometarea nu este o solutie! Si nu uita ca si sportul te poate ajuta foarte mult, eu sar coarda... pup, succes

| AiEnmaa a răspuns:

Buna. Te inteleg intr-un fel, Am o prietena la fel.Se simte foarte prost.Eu ti-as recomanda mai putina mancare in special mai putina paine.Alearga si fa miscare mai ales niste flotari asa cum poti.Succes in continuare.love strucklove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie de o dieta drastica, ci doar de putina atentie la alimentatie. Elimina pe cat posibil din aceasta produsele fast-food, mezelurile si alte preparate, dulciurile, chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa, in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Pentru rezultate bune, alearga zilnic 20 de minute cu viteza medie(chiar si mai mult daca consideri ca este cazul). Astfel vei slabi treptat, dar frumos si sanatos.Succes.

| denisa_5043 a răspuns:

Auzi nu ii baga inseama Dumnezeu tea creeat.
Ora 7-8 iaurt degresat mar, cafea ne indulcita
Ora 10-11 Suc de fructe proaspat, 2 mandarine
Ora 13-14 Peste la cuptor sau friptura de vita la gratar, cu garnitura de legume proaspat fierte cu un cub magii si salata de legume cu fuarte putin ulei
Ora:15-16 mere
Ora:18 friptura la gratar
Ora 20:00 iaurt degresat