| antoniaidk a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati! Cum as putea sa -mi conving mama sa am lase sa-mi cumpar un labrador retriever? Stau la bloc, dar am mai avut inca 4 caini cand eram mai mica, dar pe toti i-am tinut doar cate o saptamana 2 deoarece pe la 8 ani eram cam iresponsabila..acum cred ca ma descurc...dar mama nu vrea -_-.

Răspuns Câştigător
| elenaioana27 a răspuns:

Buna Antonia! Si eu mi-am dorit un caine chiar de la 6 ani dar, cum ai spus si tu, nu eram deloc responsabila. Acum am 14 ani si in toti acesti 8 ani am incercat sa o conving pe mama sa-mi ia un catel. Am convins-o anul trecut chiar de Craciun. Faza e ca nu am convins-o chiar eu, ci prietenele ei care, desigur, aveau un caine. Tu poti sa ii arati ca esti destul de responsabila (ai grija, chiar e greu sa ai un caine ) si poti ruga cateva prietene sa incerce s-o convinga laughing. Daca nici asa nu merge, ia-ti un caine tu, si spune-i ca l-ai gasit pe strada