| MeCoolFunny a întrebat:

Va rog raspundeti rapid! Pana pe 12 august! Eu si prietena mea mergem la Tusnad si seara vom da petrecere in pijamale. Va rog sa ne spuneti ce jocuri putem juca sau ce putem face. Multumesc! Daca puteti spuneti-mi si ce jocuri as putea juca in masina, cu ea
Fundita!

5 răspunsuri:
| Mihaela_3187 a răspuns:

Pai...eu m-as uita la un film...stiu si eu de exemplu o comedie sau nu stiu un film de groaza,in mod sigur as comanda pizza :X, as pune muzica si as face un concurs cu cel mai funny mod de a dansa,as face poze pentru ca eu sunt obsedata de poze,as face impreuna cu prietenele clatite sau fursecuri asa ca sa fie mai amuzant, o bataie cu perne, concurs cu cea mai amuzanta invitata, puteti sa va adunati intr-un "cerc al prieteniei" si sa faceti ceva interesant si sa deschideti putin capitolul "boyfriend"

In masina mai bine vb despre voi... lucruri haiaose care vi s-au intimplat in viata : : : Succese!

| InLoveWithYouMyLove a răspuns:

La petrecere:comandti pizza(sau o faceti voi) adevar sau provocare btaie cu perne,karaoke,dans,pictura pe fata/maini,faceti fursecuri/un tort si in masina. nu stiu fazan,alfbetul, ce incape intr-o geanta, jocuri de moda: genul(trebuie sa te duci la un bal cu ce te imbraci a)bluza b)roche c) pantofi

| PυяεBlσσdVaмρıяe a răspuns:

Iti pot da o lista, sper ca o sa iti placa ceva din ea :
1)Va puteti uita la pozele prietenilor pe Facebook
2)Jocuri pe calculator
3)Bataie cu perne-normal unei petreceri in pijamale.
4)Adevar sau provocare-cateodata jocul asta poate sa faca toata petrecerea!
5)Jocuri de machiat/coafat
6)Farsele la telefon sunt potrivite pentru orice petrecere
7)Barfe
8)Puteti face concursuri de dans si sa jurizati
9)Va faceti poze pe care dupa aceea le puteti pune intr-un album, si sa fie ca o amintire frumoasa
10)Va puteti uita la filme. Cred ca pentru o petrecere in pijamale cele mai potrivite filme sunt cele de groaza si comediile.
11)Comandati pizza, sau puteti incerca sa preparati voi singure ceva bun de mancare.
12)Puteti discuta despre orice va place[moda, profesori enervanti, baieti, ce mai faceti in vacanta etc].
13)Puteti face un concurs cu titlul : Miss Pijama
14)Puteti face karaoke.
15) Inainte sa inceapa petrecerea poti face un oracol pe care prietenele tale sa il completeze, cu cele mai jenante intrebari[pe care le poti folosi si la Adevar sau Provocare in cazul in care cinvea alege adevar ]
16)Incercati sa faceti yoga sau ceva care sa va relaxeze
17)Cititi reviste cu barfe despre vedete sau mai stiu eu ce.
18)Fiecar poate sa scrie pe o foaie 5 provocari; le impaturiti, iar apoi le bagati intr-o palarie. [daca cineva alege "provocare" va trage o foaie si o va indeplini!
19)Puteti juca carti cand sunteti obosite[ stiu ca suna plictisitor, dar daca mai sunteti si obosite, cred ca este o idee buna]
20) Iar pentru ultima mea idee, ce-ar fi daca nu ati dormi aproape deloc? Sau chiar deloc? Toata noaptea barfiti si va distrati!
Cam acestea sunt ideile mele, sper ca te-am ajutat, distractie placuta la petrecere!

| MeCoolFunny explică:

Deci noi nu suntem din Tusnad, noi mergem la Tusnad(acolo e zona de munte). Iar in prima zi, dupa ce ajungem mergem la piscina, a 2-a zi tot la piscina, iar a 3-a zi urcam pe munte!

| ๓คгýคภ a răspuns:

Buna! Pai puteti juca la petrecere adevar sau provocare, puteti face o bataie cu perne big grin sau sariti in pat laughing si in masina nu prea stiu sad dar gasiti voi ceva. Sper ca te-am ajutat funda?puppy dog eyes