| Almeiro a întrebat:

Va rog raspundeti...Sunt disperat?
Astăzi am aflat ca am fost repartizat intr-un liceu dintr-un oras depărtat. Eu nu am cum sa fac naveta în fiecare zi în acel oras. a fost o greșeală, cel mai probabil codul a fost greșit scris de doamna diriginta. Ce pot sa fac? Sunt disperat. Ce as putea face sa încep anul la un liceu de la mine din oras? Exista vrea posibilitate de transfer înainte de începerea anului? Intru clasa IX-a la un liceu, dintr-un alt oras. Va rog.
Ce as putea face?

1 răspuns:
| MihaiSpeedster a răspuns:

Daca media de intrare la noul liceu este egala sau mai mica decat media cu care ai intrat, poti sa te transferi direct. Sau dupa primul semestru dar trebuie sa ai o medie minima