| euuuu a întrebat:

Va rog raspuns rapid! FUNDA! De vreo 2 zile sunt foarte trista deoarece mama si diriginta mea mi-au spus sa ma gandesc sa renunt la street dance(deoarace colegii mei de trupa nu sunt tocmai bine priviti din cauza ca unii nu invata bine)(aceste cuvinte au inceput de la diriginta). La auzul acestor cuvinte chiar am inceput sa plang.As vrea sa-i propun mamei mele sa ma lase in continuare la street dance(deoarece ea nu tine neaaparta sa renunt, decat din motivul de a fi privita frumos de profesori, ca pana acum), diriginta mi-a spus acum 2 zile sa am gandesc, dar nu a mai deschis acest subiect.As vrea sa-i spun mamei mele ca vreau sa continui cu street dance'ul chiar si pe ascuns ca sa nu afle diriginta.Cum pot sa-i propun asta? as vrea s-o impresionez si sa ma inteleaga cat de mult imi doresc si imi place street dance'ul...Idei?

2 răspunsuri:
| Llillium a răspuns:

Din moment ce tie iti place ceea ce faci,nu cred ca conteaza cum faci si cu cine faci street-dance.Daca iti place atat de mult,nu renunta,indiferent de piedicile ce iti apar in cale.Tu,impreuna cu ceilalti din trupa de dance puteti organiza un spectacol,un concurs ceva la care sa asiste si colegii tai,respectiva diriginta.Daca prietenii/colegii te sustin,atunci diriginta va fi nevoita sa accepte asta. Oricum, nu vad ce treaba are dansa cu pasiunea ta pentru street dance. Daca vei renunta, iti va parea rau pentru toata viata(eu una o simt pe pielea mea inca)si de aceea te sfatuiesc sa nu renunti niciodata!

| oanazuzi a răspuns:

Poti sa mergi la alta scoala de street dance
vorbeste cu mama ta deschis nu renunta spune-i ca asta este visul tau ca daca tine la tine te va lasa iar diriginta ta este o persoana incuiata nu stie sa le dea curaj elevilor
succeswinking:*