| Florennce a întrebat:

Va rog sa aveti rabdare si sa cititi!happyhappy Sunt ciudata.Stiu yawn Mi se pare ca nu sunt o adolescenta normala. Ca desii visez la viitor, imi imaginez ca toate secventele frumoase din carti mi s-ar putea intampla mie, realizez totusi ca ma gandesc numai la viitor.Am doar 14 si mi-e frica de liceu, pentru ca am sa fac naveta in Bucuresti, mi-e frica de facultate. mi-e frica ca poate mi se va intampla ceva rau, poate am sa fiu dezamagita, poate
Nu ma inteleg, si nu stiu daca si voi ma intelegeti. Sunt zile in care ma comport, rad, vorbesc ca un copil normal; alte zile cand ma simt trista, singura si plang. Zile in care imi doresc si totusi mi-e frica de viitor, zile in care realizez ca anii se vor scurge atat de repede cum se scurg si acum.Ca am sa cresc, ca o sa-mi fie greu.Ma gandesc cu groaza, nu vreau sa fiu MEDIOCRA, ma inspaimanta acest cuvant. Chiar daca nu am sa excelez in toate lucrurile, chiar daca nu ma impac cu matematica, vreau sa excelez in celellalte lucruri la care ma pricep sau ma voi pricepe.
Nu-mi explic de ce sunt asa. De ce de multe ori nu sunt un copil nepasator ca pana acum. De ce imi fac atatea planuri, si griji. Mi se pare absurd, ridicol. ca spun asta si ca va vedea toata lumea. Poate veti rade, poate ma veti crede nebuna. Uneori am aceleasi ganduri ca orice fata.Visez la "Fat-frumos din lacrima ". la clipe frumoase si etc. Alte ori, nu ma intelegstraight faceNu stiu. Va rog, spuneti-mi ce parere aveti. Si daca aveti de gand sa scrieti comentarii rautacioase, va rog, nu o faceti!happyMultumesc >anticipat!big grin

6 răspunsuri:
| IuliaCx a răspuns:

Ciudata chestie...`!`straight face
Mi se inampla si mie...nu stiu` dc dar un lucru` e sigurhappy
Prietenii mei ma inteleglove struck
Fa si tu la fel...gasesteti prieteni care sa te inteleaga si totul` va fi binehappy

| InuIo a răspuns:

Si eu sunt asa. Parca mai descris pe mine:-p. Oricum mie imi place sa cred ca e normal si nu sunt ciudata. Sper ca te-am ajutat.

| Candace a răspuns:

Esti perfect normala! toti adolescentii sunt ciudati.si eu sunt asa.trec de la o stare la alta, temerile legate de liceu mi s-au confirmat, ba chiar amplificat.e greu. daca vrei sa vorbim violet_chipmunk01@yahoo.com e gata sa te asculte.happy

| Candace a răspuns:

Cum adica un raspuns concret? nu esti CIUDATA, nu esti NEBUNA...e greu de explicat.nu e ca si cum ai face o problema la mate, dupa reguli exacte, trebuie doar sa nu te subapreciezi cum am facut-o eu.de asta ti-am lasat id-ul

| Queensway a răspuns:

Nu am de gand sa rad. Dar nici de ajutat nu stiu cum sa o fac, dar sincer sper sa iti gasesti pacea si sa te intelegi. Iti urez numai bine happy

| Florennce explică:

Multumesc. As vrea totusi un raspuns concret daca se poate. Si Candace, voi apela la tine daca am nevoie sa vorbesc. kiss. Pupickiss