| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

am si eu o problema care ma chinuie de ceva timp, cand vine seara si e timpul sa ma pun la culcare, ma cuprinde o stare de frica ca nu ma voi trezi pana maine dimineata, deoarece mi-am pus o dorinta in gand ( de a muri in somn)si totusi nu-mi doresc sa mor in somn si imi este foarte frica sa nu se indeplineasca, parca am o impresie ca voi muri in somn, deoarece uneori ma doare pe partea stanga a creierului( nu stiu ce am) si ca nu ma voi mai trezi si ma tem pana la groaza sa ma culc. Chiar si acum cand ma gandesc ca peste trei ore trebuie sa ma culc am o senzatie de frica ca ceva se va intampla pana maine si nu o sa-mi realizez planurile si degeaba ma gandesc la ziua de maine pentru ca nu o voi mai vedea. Inteleg ca sunt prostii si ca totul va fi bine, dar nu pot scapa de frica asta ce ma cuprinde si nu sunt sigura ca voi mai trece inca peste o noapte.Eu cred ca are legatura cu dorinta pe care mi-am pus-o in gand... Poate daca nu mi-as fi pus dorinta aceea stupida poate ca nu s-ar fi intamplat una ca asta! Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Pentru că și eu mi-am dorit să nu mă mai trezesc în ultimii doi ani de zile. Sincer mereu mă trezesc pentru că degeaba îmi doresc eu noapte de noapte dacă nu este posibil să se împlinească o astfel de dorință. Nu există pic de magie în lumea asta care să împlinească dorințele din sufletul nostru. Să știi că m-am trezit și după ce am luat înainte de culcare un pumn de pastile. Și tot degeaba. Nu mori când îți dorești tu. Ci când se întâmplă.

11 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu mori la comanda psihica, ci prin inducție fizica...si de multe ori nici atunci. Organismul mereu va lupta pentru a supraviețui, indiferent de ce îți doresti tu. Cred ca am mai discut odată. Dorința este ceea ce vrei și nu s-a schimbat definiția cuvântului intre timp. Tu nu vrei sa mori. Nimeni nu vrea. Dacă ai vrea, nu ți ar fi teama și ai putea dormi liniștit. Nu îți supune creierul în stres cu ceva ce nu se va intampla. Vrei ca în timp sa ti se degenereze? Ai vrea sa uiți și cum te cheama? Lasa prostiile astea. Nu tu ai ales când sa te naști și nici nu vei alege când mori. Nu sunt scrise undeva. Asta tine de buna dispoziție a organismului tău. Cum atât ești mai tânăr, cu atât ești mai departe de moarte. Dacă duci un stil de viață sănătos nu vei avea parte nici de boli care sa te îmbătrânească mai repede

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Donsavas):

Adevarat! Dar eu de fel sunt o fire mai sensibila si mdap... oricum multumesc pentru ajutor happy

| Donsavas a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Ar trebui sa nu te faci mai sensibil decât ești. Induce ți ca ești puternic! Asta te va face sa te simți invincibil, stima de sine.
Cu mare plăcere!

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Donsavas):

Sunt fata laughing Oricum iti multumesc din nou happy

| 94Lucifer94 a răspuns:

N-ai tu norocul ăsta să scapi așa ușor, mai ales în timp ce dormi.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru 94Lucifer94):

La ce te referi? Tu vrei mai mult sa ma sperii sau sa ma ajuti?

| BogdanDavidZ a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Pai s-a referit ca nu ai avea norocul sa mori asa usor, uite gandeste ca nu ai cum sa mori fara sa se intample ceva.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru BogdanDavidZ):

Ok...Multumesc happy

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru 94Lucifer94):

Merci pentru ajutor big grin

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nu ai pentru cewinking

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Pentru că și eu mi-am dorit să nu mă mai trezesc în ultimii doi ani de zile. Sincer mereu mă trezesc pentru că degeaba îmi doresc eu noapte de noapte dacă nu este posibil să se împlinească o astfel de dorință. Nu există pic de magie în lumea asta care să împlinească dorințele din sufletul nostru. Să știi că m-am trezit și după ce am luat înainte de culcare un pumn de pastile. Și tot degeaba. Nu mori când îți dorești tu. Ci când se întâmplă.

| Nechaty a răspuns:

Deci poti sa incerci daca nu ceva muzica sa iti ia gandul de la cele rele, sau incearca o rugaciune sincera, daca ai ceva pe suflet da-o afara si nu iti face atatea griji moartea nu e asa infricosatoare cat ne-o imaginam unii dintre noi! :*