| Aero_2277 a întrebat:

Va rog sa imi faceti un rezumat complet al filmului AVATAR. Pentru cei care l-au vazut.

Răspuns Câştigător
| adi4ever a răspuns:

Rezumatul meu:Am dat ca idiotu 30 de lei ca sa vad un film de c*cat 3D laughing si daca intrebati si de rezumatu filmului 2012 am acelasi rezumat ca la avatarlaughing

8 răspunsuri:
| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Avatar spune povestea unui veteran de razboi pe nume Jake, care este trimis intr- o colonie umana pe o planeta indepartata numita Pandora. Scopul acestei baze este de a extrage si de a folosi cat mai multe dintre resursele minerale foarte numeroase ale planetei. Dupa o serie de evenimente ce-i arata cu adevarat cine e de partea dreptatii, Jake ajunge sa se lupte alaturi de rasa bastinasilor Na'vi chiar impotriva oamenilor. Oamenii au creat o tehnologie cu care ei pot sa posede corpurile bastinasilor, preluand astfel controlul acestora, folosindu-le drept avatare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avatar spune povestea unui veteran de razboi pe nume Jake, care este trimis intr- o colonie umana pe o planeta indepartata numita Pandora. Scopul acestei baze este de a extrage si de a folosi cat mai multe dintre resursele minerale foarte numeroase ale planetei. Dupa o serie de evenimente ce-i arata cu adevarat cine e de partea dreptatii, Jake ajunge sa se lupte alaturi de rasa bastinasilor Na’vi chiar impotriva oamenilor. Oamenii au creat o tehnologie cu care ei pot sa posede corpurile bastinasilor, preluand astfel controlul acestora, folosindu-le drept avatare.
http://www.filmevoir.com/2010/01/avatar-2009-super-fain/

@londoneye si-au batut joc de tine =))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul adi avatar este un film nominalizat la premile Oscar. Si eu am vazut filmul 3 d si este fantastink. Arata cum oamenii care vor bine omenirii se lupta inpotriva oamenilor care fac orice sa dezvolte tehnologia, iubirea fara margini chiar daca sunt de rase diferite /ASA CA DACA SPUI KA FILMUL E DE... SA STII CA TU ESTI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa spun pe scurt despre ce este vorba. Personajul principal este un veteran de razboi, pe nume Jake Sully (interpretat de Sam Worthington), care, invalid fiind, este trimis intr-o misiune pe o planeta indepartata, numita Pandora (pentru a-i lua locul fratelui sau). Pe aceasta planeta se gaseau foarte multe resurse minerale si pietre pretioase, insa acestea erau aparate de o colonie de bastinasi, numiti Na’vi.

Oamenii au creat o tehnologie prin care puteau intra in corpurile bastinasilor, avand control total asupra acestora, corpuri numite avatare. Din pacate, filmul ne atrage atentia ca prin tehnologia folosita, noi, oamenii nu facem altceva decat sa distrugem natura, sa distrugem tot ce e frumos in jurul nostru.

Acum, nu as dori sa intru mai mult in detalii, deoarece as strica farmecul filmului. E clar ca nicio recenzie, nicio "povestire" a acestui magnific film nu va putea descrie adevarata frumusete a planetei fantastice create de James Cameron, a faunei, florei de un colorit aparte, a poporului curajos ce isi respecta traditiile, efectele vizuale de mare impact si multe altele. Ce sa o mai lungesc, filmul este un adevarat festin vizual ce te face sa ramai nemiscat pe toata durata lui (care nu e deloc mica, 162 min). Recomand tuturor aceasta senzatie unica numita AVATAR, in special la IMAX sau 3D (daca aveti posibilitatea).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai avatar e un film sf in primul rand, in avatar e v despre jake un veteran de razboi care e trimis intr-o colonie umana pe planeta pandora. eceasta planteta e populata de na` vi. dupa mai mult timp si dupa o serie de evenimente care i-au aratat lu jake cine e de partea derptatii el a avuns sa lupe alaturi de na`vi impotriva oamenilor. Si pana la urma ei inving

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yo stiu ca vatar sunt niste monstri rolling on the floor asta-i raspunsu tongue laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii cum o zis →βσσblėėŝ←׃╳
Da ea eu dat copy paste de pe un site...asa puteam si eu