| tudor112 a întrebat:

Mie deja mi frica de tata toata ziua ma ameninta ca daca nu fac bine ma bate si tot felul de prosti ce as putea face ca sa-l aduc la normal ca ma enerveaza este un comunist din ala ciudat numa cum vrea el sa fie daca nu fac ceva corect ori ma injura ori ma loveste si tot felulul! dati-mi va rog un sfat! Paste Fericit!

3 răspunsuri:
| dragonslep a răspuns:

Pai vorbestei de bine zi ce simti zi sa nu mai dea in tine daca nu merge ai mai multa forta ca el? daca da cind da in tine riposteaza cu orice daca nici asta functioneaza pleaca de acasa la un prieten,-prietena si stai vreo citeva zile la ea/el- el te cauta si o sa fie disperat atunci cind te intorci acasa ii zici ca asa o sa faci pina cind o sa se potoleasca daca nu merge anunta politia sti tu 112 k

| LaviniaT a răspuns:

Sincer si eu am trecut prin asa ceva si stiu ca e nasol, deja eram satula ca totul trebuia sa fie numai cum vroia el, plangeam foarte mult si i-mi doream din tot sufletul sa termin scoala, sa ma anjajez si sa plec de la ai mei si asa am si facut pe rand toti 3, ca mai am doi frati, a plecat prima soramea, apoi eu si fratemiu, cum terminam scoala si ne-am angajat am si plecat.Acum ca suntem fiecare la casele lor (mai putin fratemiu, eu si soramea suntem casatorite, iar fratemiu e plecat din tara)s-a schimbat foarte mult, nu-mi vine sa cred, dar si-a dat si el seama cat de mult a gresit si mi-a trecut si mie supararea dar atunci chiar il uram.Deci unii oameni cred ca asa e bine, dar gresesc si i-si chinuie proprii copii.Paste Fericit.

| tudor112 explică:

Nu e chiar sa sun la politie dar ma dispera! si tampiti astia de parinti ai prietenilor mei ar si zice sti si no mar gasi