| eℓℓα a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu ceva. Mi-am lasat toti prietenii si amici pentru asa presupusa "cea mai buna prietena mea", pentru ca ea nu sporta sa vada ca sunt mai populara ca ea. Acum ne-am certat rau de tot.Si nu mai am nici un prieten, nimeni nu mai vrea sa mai vorbeasca cu mine si-au schimbat idurile de mess numi raspund la telefon din cauza ca am fost o tradatoare si ma rog. ii inteleg. Ce sa fac? Cum imi fac prieteni noi avand in vedere ca sunt cam rusinoasa? :-s

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Un prieten nu te va pune niciodata sa alegi.Asta ar fi trebuit sa stii.De ea sa nu iti para rau ca ai pierdut-o. E plina lumea de exemplare ca ea. Dar poate ca iti lipseste compania prietenilor tai. Daca ai curaj incearca sa vorbesti cu ea, dar fata in fata. Orice are dreptul la a doua sansa.Chiar daca nu ti se va acorda, macar incearca.Prieteni noi e mai dificil sa iti faci, poate numai daca treci a nouathinking

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai nu prea se leaga ce spui tu. Spui ca ea nu suporta ca esti mai populara decat ea si acum spui ca esti rusinoasa? Prieteni noi nu ai de ce sa iti faci.Cu siguranta e doar un moment peste care ve-ti trece si tu si prietena ta, daca nu, incepe indata scoala si vezi care dintre fete se potriveste ca si caracter, personalitate cu tine.Prietenii se fac de la sine nu se cauta.Ar mai fi o idee sa iti ceri iertare pentru asa zisele prostii ce le-ai facut.Bafta!

| Allecsandra a răspuns:

Nu crezi ca toate astea se intampla si din cauza ta?
Nu stiu cum ti-a trecut prin cap sa-ti lasi toti prietenii pentru una singura care s-a dovedit a fii prefacuta. Whatever.

De ce prieteni noi? Nu va inteleg, va certati cu o prietena, iar dupa aceea vreti 10 prieteni noi. E o tampenie.

Cel mai intelept ar fi, sa te intalnesti cu unul din prietenii tai vechi (daca ii pot spune asa), ii explici, iti cer scuze, spui ca ai fost tradatoare, putin prefacuta, tra-la-la. Iar, la sfarsit lasi ce-i mai... " bun ". Te impaci cu prietena ta cea mai buna.

Ii spui ca o prietenie nu se axeaza pe cat de populara esti, sau chestii de-astea. O prietenie se axeaza pe incredere, atasare, dragoste, intelegere, si simtul umorului. Si ca nu are rost sa stricati o prietenie atat de frumoasa pentru un lucru atat de banal.

" O prietena este greu de gasit, usor de pierdut, si, si mai greu se recastigat. "
Tine minte happy!

| ZapacealaAa a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci prieteni noi...trebuie doar sa te intorci lacei vechi, iar daca acestia ti-au fost prieteni adevarati te vor ierta... iar acea fata nu merita sa-ti fie prietena: ce prieten bun te-ar pune sa renunti la toti prieteni din cauza popularitatii?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impaca`te cu fosta prietenaa.

lool.

dc iti trebuie prieteni multi da` falsi?
mai bine putini da sinceri