| maia_2994 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati in legatura cu proiectul COMENIUS....scoala noastra a castigat un astfel de proiect iar eu si cu inca o colega suntem cele mai bune din scoala si vorbim cursiv engleza avand in vedere ca sunt in clasa aVIII a si facem engleza de la gradinita.....mama ei a vorbit cu directoarea si a spus ca elevii de clasa aVIII a nu pot merge fiindca..nu ii pot primi pe cei din schimbul de experienta pentru ca proiectul este pe 2 ani si noi la anul vom fi la liceu.......va rog sa ma ajutaticrying...si cine are detalii sa imi dea un raspuns despre acest proiect

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Noi, la scoala, am cooptat in proiect elevi de a VII-a si de a VIII-a. Oricum, mobilitatile sunt in fiecare tara participanta, cate o singura data. Deci, ori vin ei la voi anul acesta si, deci, voi puteti participa, ori va duceti voi prin celelalte tzari...Noi nu mergem cu aceiasi elevi in toate mobilitatile.
Nu stiu ce sa zic. Motivul invocat de directoarea voastra nu prea sta in picioare.