| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati pentru ca chiar nu stiu ce sa fac. Deci eu i-am spus unei prietene vechi ca imi place putin de un baiat caruia i-am zis ca nu vreau sa fiu cu el(am motivele mele) si i-am zis sa nu-i zica lui. Dar ea l-a sunat si i-a zis ca-l plac. Eu ii mai spusesem si ca daca m-ar inreba din nou i-as spune ca vreau sa fiu cu el. Bineinteles ca ea i-a spus tot si el m-a sunat sa ma intrebe, dar mi-a spus si ca a aflat ca eu il plac. Cum eu stiam ca numai ei i-am spus am sunat-o sa o intreb de ce i-a zis, dar ea a negat totul. Mai tarziu am facut conferinta pe mess cu ei doi si deoarece el zicea ca ea a zis, prietena mea a fost nevoita sa recunoasca. Astazi in schimb mi-a zis ca a aflat ceva despre el, dar cand am intrebat-o mi-a zis ca i-a promis lui ca nu va zice nimanui.

Eu nu stiu daca sa o mai consider o prietena adevarata, mai ales ca fata demine nu si-a tinut cuvantul, dar fata de el(stiu foarte sigur ca ea nu-l prea suporta deoarece el o mai jigneste si ea se supara repede) si-o tine. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| MyLife a răspuns:

Am patit si eu la fel...dar nu este nimic strasnic din contra e cu mult mai bine pentru tine deoarece el asa mai are sperante si poate mai incercati o data si se va primi o dragoste ft. frumoasa, cit despre prietena e mai bine sa o tii la distanta daca are gura mare... exact asa am facut si eu kisskisskisssper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Violeta_1263 a răspuns:

Sa stii ca iti poate fi doar o simpla amica, deoarece o prietena daca iti stie motivele pastreaza acest secret doar pentru ea. sfat: stiu ca e mai bine atunci cand supi cuiva un secret(unei pr ) dar nu avea incredere totala. funda?