| biabianca a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine. acum cateva zile in clasa mea o mare parte din colegi au tabarat peste colegii care erau de servici pentru ca nu ne lasau sa iesim din clasa ca nu se sunase, dar eu cu o colega stateam in spatele clasei. a doua zi, un coleg a facut lista cu cine era in multimea aia, eu nici nu cred ca avea habar de asta, si m a trecut si pe mine. si ne scade media straight face ce sa fac ca sa ma creada diriginta?

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai colegii tai care stiu ca nu ai fost acolo trebuie sa spun NU! Bianca nu a fost.

| Aηηy a răspuns:

Spune`i adevaraul; ca tu si prietena ta erati in spatele multimii si nu ati facut nimic; poti sa-i parasti pe colegii tai care au tabarat pe elevii de serviciu dar toti te vor considera paratoarea clasei. Dar ar fi o idee ca sa scapi tu, vorbeste cu prietena ta si inventati o scuza buna care sa o faca pe diriginta voastra ca nu ai fost tu de vina ci doar colegii tai care au mai dat vina si pe tine. Explica`i ca nu esti fata si nu esti in stare sa te iei la bataie. etc. Banuiesc ca tie n`o sa-ti sacada nota la purtare si nici celorlalti; probabil va aeninta ca sa va cumintiti. :*