| CristiannaMJ a întrebat:

Va rog sa ma ajutati!
Sunt cu un baiat de la bloc de juma' de an si il iubesc, dar am un baiat in clasa care imi placea putin de el...iar acum si el ma place, a zis ca tine mult la mine, mai mult ca la orice fata...si ii iubesc pe amandoi.
Amandoi ma iubesc....si nu stiu pe cine sa aleg, m-ie frica, pentru ca nu vreau sa frang inima nimanui.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Angie95 a răspuns:

Cred ca e posibil sa fii aparut monotonia aceea in cuplu iar tu ca sa scapi de ea ai pus ochii pe altu. Nu ai cum sa ii iubsti pe aman2, poate decat pe acela care zici ca stai de juma de an cu el. Celalat dupa mine e o 'ispita' sa zic asa. Acum nu stiu ce simti si cred ca cel mai bine ar fi sa iti asculti inima si poate sa discuti, in parte, cu ei. Asa o sa te hotarasti mai bine cu care ramai. Zicwinking Bfta!

| CristiannaMJ explică (pentru Angie95):

MERSI! Dar, cum sa discut cu ei...ce sa le zic?

| Angie95 a răspuns (pentru CristiannaMJ):

Pur si simplu. Intai poti vorbii cu colegul acela sa vezi ce vrea, pentru ca presupun k stie ca ai prieten nu? si daca stie, de ce s-ar baga intre voi? vorbeste deschis cu el si vezi ce vrea cu adevarat. Sa il privesti in ochi si sa vezi daca mintewinking Cat despre celalat, eu zic sa ii spui despre acel baiat pentru ca nu e bine sa il minti, si e mai bine sa afle de la tine. Poate, sau mai mult k sigur o sa te ajute sa intelegi mai bine ce simti. Mai ales k pe colegu ala iti plc de ceva timp, nu k pe prietenul tau de juma de an! si pe deasupra il si iubesti! Discuta cu eii si o sa vezi mai bine cum stau lucrurile in sufletul tau!winking

| CristiannaMJ explică (pentru Angie95):

Poi...colegul de la scoala nu stie ca am prieten....Ms, mult ca m-ai ajutat!

8 răspunsuri:
| greenabstract a răspuns:

Te-ai vazut prea bagata in seama laughing)
Vezi sa nu te lase amandoi cu ochii in soare.

| minaj a răspuns:

Daca il iubesti ramai cu cel cu care esti, nu merita sa-i frangi inima, cat despre cel din clasa ta. el ar trebui sa stie ca ai prieten si sa stea deoparte happy nu stiu cum sa-ti explic sa ma fac inteleasa dar las-o asa!

| guitarplayer666 a răspuns:

Ce cunoscuta mi se pare povestea asta...
Inima unei persoane oricum o sa eu frangi altfel nu se poate.
Trebuie sa te gandesti bine, eu iti spun din punctul de vedere al colegului, daca alegi prietenul de la bloc, colegul tau trebuie ori sa se transfere ori sa sufere anii ramasi, sa nu mai vorbeasca cu tine, sa ii vina sa bata pe oricine care te face sa razi, cand iti aude vocea/rasul sigur ii vine sa se arunce de pe geam, e greu sa stai in acelasi loc cu persoana iubita si sa stii ca ea sta cu altul si ca intr-un fel sau altul el nu exista pentru tine, te roade, te distruge psihic incet ideea., bineninteles astea doar daca te place cu adevarat.
Un baiat si o fata nu pot fi amici, ori sunt iubit si iubita ori nu sunt nimic. Nu exista asa ceva.
Daca l-ai parasi pe baiatul de la bloc, el ar trece mai usor peste relatia asta deoarece nu te vede in fiecare zi.
Acuma nu zic sa il parasesti pe cel de la bloc, faci cum iti spune sufletul.
Aleci pe cine vrei sau nu alegi pe nimeni.

Succeswinking

| CristiannaMJ explică (pentru guitarplayer666):

Mersi, o sa pun in aplicare!

| guitarplayer666 a răspuns (pentru CristiannaMJ):

^^ ma bucur ca te-am putut ajuta