| mada12 a întrebat:

Va roog ajutati-macrying Pe mama o doare un picior de sus, din ligament(ii zice ea)...si o doare foarte tare... abia umbla.nici nu poate sa stea intinsa... ce ar putea fi? Luni merge la spital... dar pana atunci nu poate sta jos...si nu stiu cum o sa doarmacrying

6 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Ar putea fi si de la coloana - durerea se poate lasa pe picior. Dai un nospa sau un nurofen forte si o frectie cu Diclofenac gel...sanatate

| Raiden a răspuns:

Exista in farmacii "Balsam chinezesc". E ieftin 4 lei parca, e bun pentru orice durere.

| Haydee a răspuns:

sad... Fai ceva masaj, cu uleiuri speciale, sau poate ii bun si gelul de dussad
Imi pare rau...

| yinyang a răspuns:

Mada mersi in primul rand pentru raspunsurile tale happy. 2. rade un cartof si pune-l pe un pansament impreuna cu putin spirt...pana luni mama ta daca nu are nici o vena intoarsa sau vreun oscior rupt ii va trece pana luni, daca are o vena intoarsa inseamna ca piciorul trebuie sa fie umflat si daca e trebuie masaj cu sapun si cu apa calda intr-un lighean. masajul se face spre talpa piciorului, deci in jos. apoi ii atragi atentia cu ceva si poc! ii dai vena la loc... dar fii atenta ...tragi de picior scurt iar mainile tale sa fie una pe calcai si una pe degetele ei... daca e rupt neaparat doctor si ghips... o seapa buna mada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urgentele sunt gratuite si non stop. Nu mai sta, mergi cu ea la urgenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai a cazut. are reumatism?
ce a facut de o doare?