| anonim_4396 a întrebat:

Va ror sa imi raspunda cineva!
Nu stiu ce e cu mine, poate sunt nebuna laughing Ma simt f diferita de cei din jurul meu.Sunt cam anti-sociala, mi-e un pic frica sa vorbesc cu ceilalti, nu reusesc sa leg prietenii sau sa le mentin.Sunt timida si sensibila, de aceea nici nu am avut un iubit pana acum ( am 15 ani app) si am doar cateva prietene cat de cat apropiate. Nu sunt populara si nu fac "cuceriri".Nu folosesc telefonul prea mult si nici nu stau pe mess, nici nu prea imi pasa de like-urile de pe fb laughing

Stiu, sunt ciudata laughing Cred ca m-am acomodat cu ideea asta, pana acum vroiam f mult sa ma schimb, dar acum nu stiu...Am ajuns asa pentru ca eram prea draguta cu lumea mai demult pana si-au batut joc de mine, de atunci am luat atitudinea de "nu imi pasa" si mi-a scazut f tare increderea in mine si am complexe straight face

Dar este ceva ce ma face sa continui. Imi place f mult sa dansez, cand dansez simt ca uit de toate problemele mele si sunt fericita.As vrea sa fac cursuri de dans...De asemenea sunt foarte pasionata de stil, cred ca hainele exprima f multe despre noi.Am o imaginatie destul de mare si din haine de la SH (mi-am facut un obicei sa cumpar de pe acolo) sau haine reconditionate fac outfit-uri admirate de cei din jur.Imi place mult sa scriu despre viata, fashion, as vrea sa fiu scriitoare sau jurnalist. Sunt f inalta (1.76) si multa lume imi spune sa ma apuc de modelling sau de ce nu m-am apucat deja.Mie mi-ar placea f mult chiar daca e mult de munca, as vedea locuri noi.
Mi-ar placea sa am un blog despre stil. Imi place sa cant, aproape mereu cant, dar nu am un talent cine stie ce, doar suna binisor.

Am enumerat toate calitatile pe care le vad in mine si ceea ce mi-ar placea sa fac in viata.Vad potential mult in mine, dar nu stiu mi-e frica ca sunt doar niste vise de ale mele de copil...

Nici nu stiu ce ar zice mama daca i-as zice toate astea.

Eu nu am avut tot ce am vrut cand eram mica, nu am familia perfecta si simt ca trebuie sa fac ceva mare cu viata mea, nu vreau sa regret faptul ca nu am incercat sa imi realizez visele.Simt ca am multe de aratat lumii si ca pot prin multa munca sa realizez ce am enumerat mai sus. Voi ce ziceti?

MULTUMESC DACA ATI CITIT TOT!

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Esti in plina perioada a adolescentei si e normal sa te,, infrunti,, deseori cu cei din jur, pentru ca ai vise si idei proprii.Nu esti nebuna in nici un caz, iar prieteniile adevarate vin mai greu, dar v-or fi mai durabile.Dedicati timpul in a te pregati cat mai temeinic pentru ceea ce-ti place.Dezvolta-ti cultura generala,scrie tot ce-ti trece prin cap, sau ce te impresioneaza, ia lectii de dans, exploreaza toate domeniile apropiate de ce-ti place, invata sa te relaxezi cu muzica si lectura buna.Cu cat pierzi mai putin timp acum cu,, prietenii,, cu atat mai mult vei acumula pentru tine.Bafta,sa ai o viata frumoasa!

| Bєshka a răspuns:

Daca o sa ajungi model o sa ai multi prieteni dar nu de incredere, care n-o sa tina la tine pentru ceea ce esti acum ci pentru bani si etc...esti la fel ca mine timida singura fara multi prieteni si si mie imi place modelingul si fashionul chiar daca nu prea am un corp frumos...cand cresc as vrea sa fiu fashion designer. ti-as spune mai multe lucruri dar acum nu-mi vine nimic in cap.deci bafta in viitorwinking

| darnme a răspuns:

Rog**

| Deea1111 a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tinelaughing deci inrebarea mi s-ar potrivi si miebig grin