| catalyn_9933 a întrebat:

Va salut pe toti, am si eu o intrebare.Deci am 13 ani si vara aceasta implinesc 14.Intrebarea mea este, daca de la varsta de 14 as putea merge la sala, sa ridic greutati.Tot ce vreau eu, este sa am mai multa forta in ambele brate.Doar la brate ma intereseaza, deci merita sa ridic gantere pana fac mai multa forta in brate?

Răspuns Câştigător
| papatukjatlekjulk a răspuns:

Nu merita! De fapt, stii bine ca baietii care vor sa se opreasca din crestere se apuca de sala. Daca vrei sa mai cresti, atunci eu nu-ti recomand sala. Eventual incearca si tu un set de exercitii in fiecare zi acasa: flotari, ridicat greutati (dar nu foarte mari) etc.

6 răspunsuri:
| sorin16 a răspuns:

In primul rand pornesti cu o conceptie gresita. Daca te duci la sala, nu o faci pentru a iti dezvolta doar membrele superioare, ci pentru a o face armonios.

| aiam a răspuns:

Ce nu poţi ridica prietena(ha ha ha)

da are rost să pleci la 14 ani acolo, sunt exerciţii p-ru braţe vb detailat cu antrenorul

Baftă, sper s-o poţi ridica

| aiam a răspuns:

La flotări nu se face biceps dar triceps măi(ha ha)
aşa că la sală poţi să nu pleci, tot ceţi trebuie este o bară paralelă şi o ghiră de 10 kg

Eu mă ocup cu bara paralelă 1 an şi dacă te strîng odată precis dai ortul popii pe loc

| rsn13 a răspuns:

Ce zici daca ai face niste flotari? (nici abdomenele nu strica oricum)

| catalyn_9933 explică:

Flotarile, maresc doar bicepsu(cred), eu vreau sa fac muschi pe toata mana, pe antebrat, pe biceps, triceps.Va reamintesc ca ma intereseaza doar membrele superioare!

| catalyn_9933 explică:

Am uitat sa mentionez, am 53 kg 1, 76m