| LittleMrOlympia a întrebat:

SaluthappyAm 14 ani... vreau sa va intrebbig grin Daca ridic gantere de 15kg. Voi pune masa? Sau forta?happy

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde cate repetari poti face.

daca poti doar 4-5 repetari -> forta
daca poti 8-10 repetari -> masa
peste 12 repetari -> rezistenta

http://www.getfit.ro/......serie.html

8 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Normal dar conteaza ce mananci si nu vad rost dc cu 15? daca esti la inceput.

| FitMonkey a răspuns:

Depinde la ce gurpa "ridici" gantera
si cum o ridici, conteaza mult! bftwinking

| b34TdoWnLiV3 a răspuns:

Mai intai ati recomand sa faci cu gantere mai mici de vreo 5kg si incet incet te apropii de 15 kg.Vei pune si masa si forta.Succes in continuare. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru b34TdoWnLiV3):

E stupid sa adaugi "funda" dupa un raspuns, esti o femeie frustrata?

| Feri a răspuns:

laughing poti tu cu 15kg pe mana? fa cu mai putin la inceput incepi si tu de la 5 si urci cate putin cand simti ca poti

| adiiederan a răspuns:

Recomandat e sa incepi cu greutati mici pentru fibra(forta), dar daca faci cu asa mari o sa faci mai mult masa

| Cosmin86 a răspuns (pentru adiiederan):

Poftim? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru adiiederan):

Tu stii diferenta intre fibra si masa?