| DanteInferno a întrebat:

Va salut pe toti si pe toate!
Am nevoie mare de ajutor in privinta unei fete!
Eu de foarte multa vreme o iubesc si tin la ea, i-am dat de inteles tot ce simt pentru ea dar nu s-a decis, si nici nu a pronuntat ce are de gand sau ce vrea si nu vrea de la mine!
Acum cateva zile, am petrecut cu ea o dupamiaza si o seara minunata! Ne-am plimbat de la un capat la celalalt al orasului, in cea mai mare parte pe jos! Ne-am bucurat de toata frumusetea orasului, de toata splendoarea intunericului care se lasa in timp ce ne intorceam acasa! Am tinunt-o in brate, am tinut-o de mana, ii spuneam cuvinte frumoase, sincere si pline de insemnamant si parca pentru prima data imi raspundea la ce ii zic, parea ca receptioneaza tot ce incerc eu sa ii transmit! Ajunsi acasa, seara a decurs perfect si pe messenger dar in seara urmatoare, tot pe messenger, cand ne-am legat din nou de subiectul asta, noi doi impreuna, mi-a marturisit ca in acea seara, pentru prima data, s-a simtit extraordinar si ar fi vrut mai mult de la mine, doar ca, a doua zi dupa asta, lucrurile nu mai stateau la fel, simtea diferit, simtea ca ce s-a intamplat atunci a fost doar o impresie!
Ce fac? Cum pot actiona intr-o astfel de situatie?
Va intreb, in ultimul ceas, in care ma simt atat de epuizat fizic si mental in tot cea ce o priveste incat am nevoie de un sfat!
Pentru cei sau cele care poate au trecut prin asa ceva si stiu sa dea o explicatie sau un sfat! Chiar si cei care nu cunosc sentimentul asta agonizant, va rog, sa va dati cu parerea!
Va multumesc din suflet pentru atentie!

1 răspuns:
| Reparatoru a răspuns:

Depinde ce varsta aveti amandoi.in general fetele sunt cam naive, poti sa le spui orce dar mai bine discuta cu ea subiecte pe care esti sigur ca nu o afecteaza atat pe ea cat si imaginea ei.nu vorbi numai tu,las-o si pe ea sa vorbeasca,iar tu o asculti,si in acelasi timp o analizezi si vezi cam ce- o duce capu. si lor le place sa fie stranse in brate,uneori sarutate,dar baiatul trebuie sa aiba initiativa,intru-n cuvant trebuie sa ai tupeu, sarm si barbatie. daca te lasa sa- o saruti atunci poti fi sigur ca-i place de tine. daca ezita atunci trebuie sa afli cauza, si nu cred ca mai are rost sa continui.cred ca cel mai bine ar fi sa nu fugi disperat dupa ele,ca te ia de fraier si face ce vrea cu tine, las-o sa te mai caute si ea, ca numai asa poti vedea daca are interes fata de tine.sau poate esti prea mic pentru ea. oricum eu iti urez bafta!