| Doareeusiatat a întrebat:

Vai nu mai suport parul asta. cum doamne sa creasca mai repede. m-am tuns bob si mi sa infoiat si nu vreau sail tot dau cu placa ca se ard varfurile si nu mai creste...Help cum sacreasca mai repede. dar fara leacurile lui peste va rog eu dulce ca o savarina

Răspuns Câştigător
| iulya_9118 a răspuns:

Pai in primul rand nu mai folosi placa ca ti-l arde:-s.si du-te la farmaciebig grinexista shampon special pentru cresterea paruluibig grina avut o pr de-a mea si chiar ia crescut repede parulbig grinda numai stiu cum se numea samponulthinking intreaba la farmaciewinkingbafta!:*

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si eu cand m-am tuns ultima data imi parea rau'
Stiu cm e sa te tunzi si sa iti para rau
Aproape acum il prind in pletehappy:X
P.S e suferinta mare pana il prinzi in pletestraight face
Bretonul mereu imi vine pe ochii offlaughing

| IndescribableChild a răspuns:

Pai...
Primul : Vitaminele A (faina de grau, malai, ardei gras, ceapa verde, morcov, spanac, rosii, caise, prune uscate, galbenus de ou, ficat, lapte si produse lactate), vitamina B (drojdie de bere, carne, peste, oua, lapte, stridii, fasole uscata, portocale, germeni de grau, paine si cereale, unt de arahide) vitamina C (majoritatea legumelor si fructelor – lamai, portocale, kiwi etc) si vitamina E (uleiurile vegetale de floarea soarelui, porumb, soia si masline, nuci, seminte de floarea soarelui, germeni de grau, cereale integrale, carne de peste, ulei de arahide si legume frunzoase verzi) sunt esentiale in ceea ce priveste cresterea parului.

Al doilea: Scapa de varfurile despicate si inestetice – acest lucru va face parul sa creasca mai repede si mai frumos. Asadar, gaseste-ti un stilist de incredere care sa stie ce inseamna tunderea varfurilor (nu jumatate de par) si viziteaza-l macar o data la doua luni.

Al 3-a: (acesta mi se pare cel mai util) O circulatie a sangelui buna in zona capului, face parul sa creasca mai repede. Poti face acest lucru zilnic, masand pielea capului asa cum faci cu oricare parte a corpului. Daca nu ai timp sa faci acest lucru, incearca sa-l faci macar atunci cand samponezi parul.
Bye bye, IndescribableChild.

| hiphopbeatz a răspuns:

Se ard varfurile nu radacinile. deci parul inca mai creste.

| ynna93 a răspuns:

Deci eu folosesc o masca de par de la kallos cu placenta si nu e scumpa maxim 12 lei.sa stii ca mie imi foloseste si imi creste mai repede. sper ca te-am ajutat.happy

| LostHappiness a răspuns:

Eu as zice sa incerci o masca sau chiar ulei de ricin. Am auzit ca stimuleaza cresterea parului happy Sper sa iti fi fost de ajutor. Mult succes!

| aLLecsya a răspuns:

Ulei de ricin incearca:p

| Any_6060 a răspuns:

Ulei de masline,(ulei de ricin, vitamina A) - se gasesc in farmacii. happy