| Paulaskumpha a întrebat:

Vampiri! Buna, am 17 ani si de la varsta de 13 ani tot cercetez despre vampiri...sunt pasionata de ei si chiar cred ca exista.
Acuma 2 saptamani am fost in Germania si am gasit o carte despre vampiri fara titlu, fara autor,, o carte ciudata si misterioasa si cunoscand limba germana uitati-va ce am gasit...Am gasit cum poti sa devii vampir:
1Te pui in fata unei icoane;
2Trebuie sa fii unsa pe gura cu sange de om;
3Te rogi timp de 10 minute spunand:vreau sa fiu vampir;
4 Stai in fata lunii timp de 10 minute si te gandesti cum e sa fii vampir, dar trebuie sa fie luna plina;
5Nu dormi toata noaptea.

Si iata inca unul:
Par, putin sange si spui:ahhsdasdasdhasdnafsd dshasfdsfdtfsadvs

Acuma intrebarea mea este:ce parere aveti despre vampiri? Credeti in ei? Este cineva care a devenit vampir? Stie careva ritualuri sau ceva cum poti sa devii vampiri? Si da mai stiti ceva carti despre vampiri?
P.s decat sa raspundeti la misto mai bine lasati!

69 răspunsuri:
| BitKode a răspuns:

Nu poti sa fi vampir, cel putin asa gandesc eu ca un om normal. Ei nu existawinking

| Pearl01 a răspuns:

Doamne fata draga...deja ai transformat mitul cu vampirii in obsesie si nu e deloc ok. Cred ca te uiti la prea multe filme, documentare si alte rahaturi. Vampirii nici n-au existat si nici nu exista si nici nu vor exista. S-a vechiculat si a inceput nebunia de pe timpul lui Vlad Tepes ca cica era vampirlaughing el nu era vampir, singura asociere care era, era faptul ca-si tragea in teapa dusmanii, atat. Nu stiu de unde ai scos ca exista, nu e vreo dovada in acest sens nici unde...sau poate le-ai gasit tu?happy Sa devii vampir? Ce cartea lu peste obosit ai gasit? Nu cred asa ceva, cica sa devii vampir. Ai incercat si ai devenit? Simple prostii, povesti si inventii. Nu vreau sa fiu ironica sau rea, insa esti prea obsedata de vampiri. Nu e vorba ca se raspunde la misto sau altele, tu vezi altfel lucrurile, noi le vedem prin prisma unor oameni normali si logici. E normal sa ni se para ciudat ca tu afirmi ca exista vampiri si ca mai exista si pe deasupra o incantatie sa devii unul. Ai grija de tine si ancoreaza-te in realitate.

| Simin_Antonio_1997 a răspuns (pentru Pearl01):

Sa sti ca toti prieteni mei fug de mine acum si chiar cred ca sunt vampir odata mo fugarit toata scoala cu ceapa pana am gasit un loc cu intuneric si nu mai m-au vazut ca eram imbracat complet in negru

| AndradaE a răspuns:

Pai biserica are solutia pentru asta in general... dar...cartea era facatura. happy

| Nicoleta4000 a răspuns:

Eu sincer cred in vampiribig grin! Nu ai asculta pe restul, care te injura pentru faptul ca tu crezi! Pai nu cred ca poti sa te transformi in asa ceva, dar poti sa te prefaci ca esti! Si sa ai faci si pe ceilanti sa creada asta!
1)Spunele amicilor tai ca vampirilor la cresc dintii la angryEx 27 ani).
2)Da-te cu putina pudra pe obraji, asa incat sa fii mai palida pe fata si pe maini.
3)Ferestete de soare si stai la umbra, de parca soarele te-ar arde!
4)Stai pe langa amicii tai si uitate mereu la gatul lor
5)Da-te cu pudra alba pe rani(daca le ai )pentru ca vampirilor le dispar imediat ranile
6)Ferestete de usturoi
7)Decoreazati camera cu lilieci din hartie, fa-ti camera una intunecoasa, adica acopera geamurile
8)Cumpara niste animale mai sinistre, precum bufnite, lilieci, paianjeni, serpi si ceva creppy
9)Foloseste un sicriu in loc de pat...desigur,unul care va fi facut din lemn, fara alte decoratii, inauntru puneti perna si cearsafurile!
10)Scoate toate icoanele din camera!
Succes!
FUNDA?

| Criss197 a răspuns:

Nu cred in asa ceva...toate sunt niste mituri. Cum era si faza ca poti sa devi sirena daca faci nu stiu ce..la fel ca in h20 laughing)

| scriitor41063681 a răspuns:

Cei care au scris aici că există vampiri, am impresia că ați băut apă stătută!
Nu există vampiri, există Dumnezeu şi atât!

| Singurinnoapte1917 a răspuns:

EXSISTA! Daca ai ceva nelamuriri vino maine la 5.00 in Judetul Buzau in Parcul crang...iti pot da mai multe detalii! Nu ar fi trebuit sa spun nimic aici...cel mai bine e sa vb in privat.

| Daliuka_Dalia_2002 a răspuns (pentru Singurinnoapte1917):

Aaa hei am văzut ce ai zis mai sus si voiam sa te întreb dacă chiar mai exista si acum si dacă vrei sa îmi scrii te rog sa îmi scrii pe Facebook Dalia Daliuka ma numesc pe Facebook așteapt sa îmi scrii sper

| Petcu_Cristina_1998 a răspuns (pentru Singurinnoapte1917):

Hei, mă interesează ce ai de zis în privat, Cristina Elena Petcu FACEBOOK,, dă-mi mesaj acolo

| gabbrriielaaiommm12345 a răspuns (pentru Singurinnoapte1917):

Esti din Buzau? vreau detalii... si eu sunt din Buzau... vreau detaliii

| Weow125 a răspuns (pentru Singurinnoapte1917):

Ai Facebook? Ca sa imi spui

| CătălinaGh123456 a răspuns (pentru Singurinnoapte1917):

Poti sa-mi dai si mie niste sfaturi. Te rog

| Virdol_Maria_Laura_1998 a răspuns:

NU EXISTA VAMPIRI! Asa erau numiti acum muti ani, niste psihopati care se hraneau cu sangele oamenilor pentru a se razbuna...sau ceva de genul. Inceteaza sa mai crezi tot ceea ce vezi la TV... Si eu "mor" dupa filmele/serialele cu vampiri/varcolaci dar stiu foarte bine ca nu exista. So go home, you're drunk!

| carlos1998 a răspuns (pentru Virdol_Maria_Laura_1998):

Ba exista ieu ma numesc carlos si am implinit 149 de ani si sunt din judetul Maramuresti din localitatea costiui si sant vampiri la noi in localitate.

| carlos1998 a răspuns (pentru Virdol_Maria_Laura_1998):

Ba exista ieu ma numesc carlos si am implinit 149 de ani si sunt din judetul Maramuresti din localitatea costiui si sant vampiri la noi in Localitate.

| carlos1998 a răspuns (pentru Virdol_Maria_Laura_1998):

Ba exista ieu ma numesc Carlos si am implinit 149 de ani si sunt din Judetul Maramuresti din localitatea Costiui si sant vampiri la noi in localitate.

| Iordache_Diana_1997_CDIP a răspuns (pentru carlos1998):

Dovedeste! Si daca sustii ca esti vampir cum sa ai 149 de ani cand tu ai la nume 1998(care pun pariu ca e data ta de nastere)

| Noni_Noemi_1997 a răspuns (pentru Iordache_Diana_1997_CDIP):

Bă și eu sunt vampir am 134 de ani. La 13 ani am fost transformată. Tu crezi că suntem așa proști încât să ne expunem lumii. Adică acum serios. Sunt cea mai puternică din gașca mea, fiind și cea mai mare. Mă hrănesc cu sângele animalelor. Am un lănțișor care mă ajută să pot umbla și ziua fără ca soarele să mă ardă.

| Sandrita_Sandra_1991 a răspuns (pentru Noni_Noemi_1997):

Ce lantisor ai? Gasesc poza pe net?

| Jacquelinesama500 a răspuns (pentru Virdol_Maria_Laura_1998):

Tu de unde sti ca nu exista!?!
tio zis mama ta ca nu exista si tu o crezi?
tu doar daca vezi crezi? sa stii ca asta fac doar prostii asa ca inceteaza ca daca nu crezi in vampiri sau varcolaci asta inseamna ca nu crezi nici in Dumnezeu! ca doar nu l-ai vazut...dar iti zice mama ta ca exista si probabil de aia crezi!
macar daca nu crezi taci in puii mei si pastreaza acesta pentru tine si lasa chestiile astea pentru cei care cred!

| Olivia_Klein_Suverana_Executoare_1963 a răspuns (pentru carlos1998):

Carlos,esti foarte prost, la varsta de 148 ani ar trebui sa stii ca nu se scrie ieu,se scrie eu,Judetul Maramuresti nu exista,dar exista Maramures,satul tau Costiui este plin de nebuni sau de vampiri?,Daca te consideri vampir,cauta-ma sigur ma vei gasi,eu iti voi potoli setea de sange, te internez in clinica de psihiatrie, ah, te ajut un pic:Germania este tara in care ma vei gasi, vampirule, am eu ac de cojocul tau.

| Darius_Dumitrescu_1999 a răspuns (pentru Noni_Noemi_1997):

Bună sunt din Timișoara, aș vrea să ne vedem, eu cred în așa ceva și vreau să devin unul

| Szekely_Daniel_2002 a răspuns (pentru carlos1998):

De ce iti bati joc de el?

| Topala_Alisia_2001 a răspuns (pentru Noni_Noemi_1997):

Buna cum ai devenit vampir?

| Daliuka_Dalia_2002 a răspuns (pentru Noni_Noemi_1997):

Hai serios nu îți bate joc chiar îmi plac vampirii si as vrea sa cunosc unul

| Elena_Elyy_2000 a răspuns (pentru Topala_Alisia_2001):

Ca sa devii cu adevărat vampir trebuie mai întâi sa faci schimb de sânge cu un vampir și după sa faci ritualurile de mai sus doar ca trebuie sa fi conștient ca după ce devine vampir nu mai poți sa fi om din nou și Îți va pare rău dacă vrei mai multe informații despre vampiri putem vb în privat caci așa ceva nu e de gluma și eu sunt una dintre ei și nu este ușor sa fi vampir

| Milea_Miruna_2000 a răspuns (pentru Noni_Noemi_1997):

Daca tot esti vampir nu vi sa ma transformi si pe mine?

| Mariandm a răspuns (pentru Elena_Elyy_2000):

Cum te gasesc pe fcb ca sa vb in privat?

| GIANIGA a răspuns (pentru Noni_Noemi_1997):

Cum pot sa ma transform si eu?

| Ionela_Alina_2001 a răspuns (pentru Noni_Noemi_1997):

Spune-mi cum sa devin unu

| gabbrriielaaiommm12345 a răspuns (pentru Elena_Elyy_2000):

As vrea niste detalii, imi poti da Facebook tau sa vb mai multe in privat?

| AndrewsAlex1982 a răspuns (pentru carlos1998):

Poți sa îmi dai mesaj in privat te rog,
Pe ig:_stef.x
Am o poza cu Ariana Grande din noua piesa 7rings

| SamuelSami a răspuns (pentru Noni_Noemi_1997):

Buna, imi poti da mai multe detalii Facebook SamiSamuel

| Mike1013 a răspuns (pentru Elena_Elyy_2000):

Bună sunt interesat de vampiri vrei sa vb in privat?

| carlos1998 a răspuns:

Ma numesc carlos si am 149 de ani si sunt un vampir?

| Plesaricarda27 a răspuns:

Si eu cred in vampiri si chiar vreau sa devin unul. Nu știu alte ritualuri dar o sa cercetez

| Lacatusu_Denis_1992 a răspuns:

Îți pot răspunde eu la fiecare întrebare.

| Buluci_Andrei_1990 a răspuns:

Eu zic ca esti proasta, fara suparare, si eu cred in vampiri.Dar cum sa te rogi la o icoana sa devii vampir?

| Strut_Nicoll_1999 a răspuns:

Ador vampirii si caut cat mai multe informatii despre ei. Îmi doresc foarte mult sa întâlnesc în vampir

| Skinny000 a răspuns (pentru Strut_Nicoll_1999):

Cica vrei sa intalnesti un vampir, dar daca ar exista si ai vedea unul in real te ai pisa pe tine de fricalaughing))))))))))))))))

| An0nim0000 a răspuns (pentru Strut_Nicoll_1999):

Tu crezi în vampiri? Gen... te rog răspunde repede ca vreau sa vorbim ceva, nu am găsit pe nimeni din 2021 care sa teimita un mesaj în care zice ca, crede în vampiri si da, vreau doar sa știu dacă mai crezi

| Samacu16 a răspuns (pentru An0nim0000):

Salut M am nascut 1783. Astazi 2021. Vreau sa va spun ca nici soarele nici apa si nici crucea nu au nici o putere.
Am 238 de ani.
Poti face pe cineva vampir doar daca esti pur ( curat virgin a)
Poti bea si sange uman sau animal cand iti ard venele ca ti se cuaguleaza sangele de vampir. (mori)
Dar poti manca ca un om normal orice vrei.
Acum sa nu va speriati suntem printre voi.

| puichitaddd a răspuns (pentru An0nim0000):

Cred

| ElenaLuizaLautaru a răspuns (pentru Samacu16):

Dacă vb serios contactează ma lautaru Elena luiza pe Facebook vreau detalii și proba k exiști și cum devii

| elenasilvia a răspuns:

Buna, și eu cred în vampiri și vârcolaci ma pasionează. Ai aflat ceva?

| Covaci_Sami_1985 a răspuns:

Mi-a reușit! la început credeam ca ai scris ceva ce nu funcționează dar am respectat pași si uite sunt vampir.(mulțumesc mult)

| YoungHeart a răspuns:

Carlos dupa 148 de ani nu a invatat cum se scrie. A fi vampir inseamna sa nu mai ai emotii, nu ti-ai dori o viata vesnica in care tot ce vei face e sa vanezi dupa sange. Bucura-te de viata.

| SamuelSami a răspuns:

Buna, daca stie cineva cum poti deveni un vampir va rog sa ma contactati am o pasiune pentru treaba asta

| Szekely_Daniel_2002 a răspuns:

Salut si eu sunt interesat de vampiri dar in legatura cu ei stiu numai cateva lucruri elementare, in legatura cu formulele tale nu mi-a crescut colti, ma vad in onglinda dar dupa ce am facut ritualul am simtit ca mi sa dublat puterea si viteza, daca vrei ne putem inprieteni pe Facebook sa povestim mai mult

| GIANIGA a răspuns:

Hei,cred ca exista vampiri si as vrea sa devin si eu unu, ce sa fac?

| eliza543 a răspuns:

Hei! Eu cred in vampiri, caut foare multe informatii despre ei si chiar mi as dori sa fiu unul, dar nu stiu cum. Nu asculta ce zice lumea, in lumea asta totulo este posibil si eu sunt convinsa ca exista undeva asteptand sa fie descoperiti. As vrea sa vorbim in privat mai multe. Eu de 4 ani tot caut informatii despre ei si am aflat ceva. Te rog raspunde mi la comentariu si spune mi parerea ta.

| gabbrriielaaiommm12345 a răspuns (pentru eliza543):

Ce informatii ai aflat? eu caut deaproape un an si nu am gasit prea multe, dar continui sa sper

| Mara_Sabadas_1998 a răspuns:

E adevarat. Eu sunt una dintre vampiri. Leacul cu care te aperi de ei este vebrina.

| puichitaddd a răspuns (pentru Mara_Sabadas_1998):

Amc te uiti la the vampires diares

| ElenaLuizaLautaru a răspuns (pentru Mara_Sabadas_1998):

Cum ai devenit?

| Andrixx123 a răspuns (pentru puichitaddd):

Jur?

| Alienfes5788 a răspuns:

Bună am văzut că unii din voi știu despre subiectul ăsta vă rog scrieți-mi și mie pe ig alinfilimonn

| Elis1233 a răspuns:

După ce devii, este prea tentant, nu poți sa te mai controlezi, vrei iar și iar și iar...

| Simion_Ionut_1999_Lv0Q a răspuns:

Toate povestile sunt adevarate! exista tot!☺

| Nicolae_Seby_2000 a răspuns (pentru Simion_Ionut_1999_Lv0Q):

E adevarat eu stiu bine si vampiri nu exista dar esista demoni si ingeri si reincarnarea

| Roșculeț_Loretta_2003 a răspuns:

Bună ziua! Îmi plac foarte mult vampiri și îmi doresc super super mult să devin un vampir!

| Andreeavatamanu a răspuns:

E adevarat?

| Bajean_Ionut_1997 a răspuns:

As vrea foarte mult sa fiu vapir

| Gabi_Gabi_1974 a răspuns:

Vrei sa fi vampir contacteaza-ma Galati fa si daca tot vi vino si cu niste bani ca *** ai nev sa inchiriezi o camera si fi atenta vi la mine is vampir deala de moda noua, te rezolv eu dupa si cu un cabinet de psihiatrie sau dupa ce ma contactezi te fac eu vampir dar dela de moda noua cum te fac eu asa faci si tu pe alti si ***, trebuie facuta la ora fixa. Singuru indiciu
Si chestia e ca nu devi imediat ci a doua zi te trezesti altfel.

Ps vb privat daca vrei

| Mariandm a răspuns (pentru Gabi_Gabi_1974):

Daca e adevarat vino in judetul mures in orasul tarnaveni cand iti voi scrie...si atunci te voi crede.