| Karoline005 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreo data sa fiti indragostiti o perioada (2 ani)de persoane pe care nu le cunoasteti personal?

7 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

De obicei știu să fac diferența dintre atracție și îndrăgosteală. Totuși, nu mi s-a mai întâmplat până acum să mă îndrăgostesc de persoane pe care nu le cunosc personal!

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,da,tuturor ni se intampla lucrul asta mai devreme sau mai tarziuhappy.Mi s-a intamplat sa fiu indragostita de actori, ceea ce nu este intocmai cea mai buna optiune, am fost indragostita si de baieti din liceul meu care nu ma cunosc si pe care ii stiu doar de pe facebook, sau pe care i-am vazut, dar care nu m-au vazut face to face.Deci,nu fi ingrijorata, presupun ca este normal lucrul asta, mai ales in perioada adolescentei.Tot ceea ce trebuie sa faci este sa te gandesti la alte lucruri, sa iti ocupi timpul liber cu cat mai multe activitati, ori sa iesi cu prietenii in oras, sa cunosti persoane noi cu care chiar ai putea sa incepi o relatie.Astfel,vei vedea ca sentimentul acesta de neputinta o sa dispara. Sper ca te-am ajutat.Pa-pa!happy

| ElenaSA a răspuns:

Da, se poate intampla asta, sa simti ceva pentru cineva pe care nu-l cunosti indeaproape.Dar asta nu inseamna ca iubesti si nici ca ai o relatie.Sunt doar niste sentimente in larga paleta a sentimentelor.Cum au aparut pot sa si dispara.

| Peaches a răspuns:

Da, dar de fapt ne indragostim de o imagine creata de noi. Ne imaginam dialoguri, gesturi, reactii si ne place sa visam cu ochii deschisi. S-ar putea ca in cazul in care ajungi sa cunosti acea persoana sa vezi ca este cu totul altfel.
Sper ca am ajutat. Have fun!winking
~Roxetta

| ElleAhx a răspuns:

Cunosc foarte bine sentimentul laughing Am vazut un baiat acum vreo 4 ani si m-am indragostit imediat de el. Nici macar nu l-am cunoscut vreodata. Am fost indragostita cam 2 ani, dar apoi, mi-a trecut laughing Nici eu nu stiu cum.

| Cosmina6622 a răspuns:

Da.mi s a intamplat cu un tip care canta la chitara. meh. timp de vreo 6 luni iar apoi mi a trecut.

| Rawr123 a răspuns:

Da! Credeam ca sunt singura! Am cunoscut personal acei tipi oarecum, dar nu am pastrat legatura. Desi in ambele cazuri a fost ceva la mijloc (asta e partea cea mai trista). Banuiesc ca raspunsul pe care il cauti este "ce sa fac ca sa imi treaca de respectivul". Ei bine, nu prea stiu cum te pot ajuta, pentru ca nici in momentul de fata nu am depasit complet povestile cu respectivii "mei" big grin. Tot ce trebuie sa faci e sa astepti sa apara un alt tip pe care sa il cunosti personal si pe care sa il placi si care sa te placa (suna imposibil, cel putin in cazul meu) saaau sa faci cumva sa te apropii de tipul de care esti indragostita de 2 ani, sa intrii in cercul lui de prieteni etc (dau niste sfaturi pe care eu insami nu le-am pus in aplicare, dar deh). Mult noroc!