| yuly_6695 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata ca ceea ce visati noaptea, mai tarziu sa vi se intample in realitate? Cum explicati?

Răspuns Câştigător
| anonymus_1825 a răspuns:

Poi daca iti doresti ceva prea mult, o sa ajungi sa vezi acel ceva peste tot, pana si in vis. Si daca chiar iti doresti, o sa obtii acel lucru cu timpul. Asta e Universul. Legea atractiei in Univers. De exemplu: o fata vede in vitrina unui magazin de bijuterii un medalion care ii place foarte mult si il vrea cu adevarat. Normal ca o sa faca tot ce ii sta in putere sa si-l cumpere pana la urma, nu?

23 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Da. mi se intampla chiar des.nu cred ca este vreo explicatie pentru asa ceva... pur si simplu se intampla!

| want2bMajestic a răspuns:

Nu mi s-a intamplat exactalmente sa visez tot ce o sa patesc ziua urmatoare... dar da.se intampla

| Mya a răspuns:

De obicei nu cred in horoscop, dar odata am citit ca la zodia mea, visele din ziua de joi mi se adeveresc(bine, cele mai aproape de realitate) si am tinut cont de asta si spre surprinderea mea, chiar asa este! Iar de atunci, abia astept ziua de joi! laughing Iar in restul zilelor, mi se intampla exact invers:daca in vis plang, a 2a zi am un motiv pentru care sa ma bucur si invers.

| KeepCalm a răspuns:

Deja Vu
:d

| vio a răspuns:

Nuuuuu...nici numi amintesc ce visez...

| lady love a răspuns:

Eu cred ca este deja vu.visez ceva si peste ceva timp se intampla si imi aduc aminte ca am mai vazut asta si recunosc locul din acel vis si pur si sipmlu se intampla.
ador sa am deva'vuri.laughing

| AnduhXD a răspuns:

Anonymus @ Cum explici faptul ca eu am visat ce o sa fac la scoala a doua zi?waiting...Eu chiar nu mi-am dorit sa fac chestia aia laughing

| DarkBlood32 a răspuns:

Da frate. Am visat in noaptea de 1 august ca mi-a venit ciclu laughing si eram pe wc si i-am spus lu` bunica si pe tot pe 1 august cand am avut acel vis, se facu ora 23 si vazusem pe chilot sange. worried

Incredibil! M-a marcat foarte mult si nu-l voi uita niciodata! crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o seara visez ca ma duc la canal si in timp ce inot m-i se pune carcel si ma duc la fund, apoi ma trezezc, a doua zi mergem la canal si m-arunc si eu si m-i se puse un carcel si ma dusesem la fund dar un vecin m-a scos la mal, din pacate laughing alta seara, am visat ca la munca aud o bubuitura si vad o bara indreptandu-se spre capul meu si ma trezesc, dupa 2 zile aud o bubuitura si m-am dat fuga dupa un cazan de aer si un levier cade in locul in care eram inainte sa ma feresc, ca 2 baieti care lucrau la cutitele de inchirere au scapat levierul si a cazut intai pe magazie apoi in locul in care eram eu inainte de'a ma feri, sunt predispus la vise ciudate ca asta nu-i tot, am fel si fel de vise si-mi plac big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si nu am cum sa imi explic, dar ma enerveaza acest lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! da mie mi se intampla sa visez... iar cand se si intampla.raman:Ostraight facemie una imi place senzatia...si mai ales ca stiu ce trebuie sa fac! mi se intampla sa stiu ce se va intampla in viitor! super tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu visam ca am castigat un campionat de fifalaughing si s-a intamplat a 2 zi si ca m-am laudat la un baiat si exact ce am visat ca mi-a spsu aia s-a intamplat! nu stiu ce sa spun adolescenta...eu nu am genul ala de vise cu levier in cap cum are anonimlaughing eu visem lucruri mici dar care se intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna mie mi s-a intamplat de m-ai multe, ce am visat in seara respestiva mi s-a intamplat a doua zi, fara sa stiu nimic ce o sa fac a doua zi si mi s-a intamplat exact ca in vis si mie mi se pare cam ciudat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie de vreo doua trei ori mi s-a intamplat sa visez un loc necunoscut, dar memorabil dpdv al celui mai mic detaliu, si la cateva luni sa merg pentru prima data in locul visat.si sa imi amintesc brusc de vis. acum as dori si eu o explicatie logica pentru acest lucru. Sper sa te ajute cu ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi dimineata mi s-a intamplat pentru a treia oara: am visat ca ma asculta la romana, dar mai vorbeau si alti colegi despre lectie, profa nu insista sa ma asculte numai pe mine; dupa ce s-a "terminat" visul m-am trezit singur la 6:50(desi trebuia sa ma trezesc la 7:15 ), iar cand am avut romana m-a ascultat odata cu alti 2 colegi(ceva nou, ascultarea se facea numai cu un elev); a doua oara am dat lucrare la geografie, m-am trezit, am repetat lectiile, la ora am dat lucrare... prima data am visat ca ma asculta tot la geografie, m-am trezit la 6:45 dar m-am culcat la loc, nu am dat importanta, in aceiasi zi cand am avut geografia m-a ascultat... Maine am lucrare la geogra, imi invat sa vad daca si atunci cand sunt pregatit am vise si ma trezesc;

| Adryan_Dan_1991 a răspuns:

Uneori si visele inseamna ceva! Ca si-n biblie cand Faraon,, a visat 7 vite grase si frumoase si 7 vite urate si slabe'', iosif i-a zis,, ca vor urma 7 ani de bogatie apoi vor veni 7 ani de foamete''.
Celor care viseaza si dupa ceva timp li-se intampla, visul acela vine de la Dumneze pentru a te preveni de ceva rau pe care ar trebuiea sa ti-se intample.
Si mie misa intamplat de multe ori.

| aL3XyN0 a răspuns:

Da,mie mi s-a intamplat...fratele meu urma sa imi puna windows 7, in acea seara am visat ca face probleme.era bara de la windows 7 combinata cu cea de xp.netul nu mergea...si peste cateva zile,ii dau calculatorul,ma suna, imi spune ca nu merge si nu stie ce are, i se blocheaza la setupthinking

| MicutulWill a răspuns:

Draga prieten/a acest lucru se numeste DejaVu si poate fi un ghimpene in coaste...

| anna_7889 a răspuns:

Da in general visele trebuie urmarite ca sa vezi ce ti se intampla cand ai visat ceva anume, ca sa stii pentru. tine.Eu una mi le urmaresc dar nu toata lumea crede in visuri.

| Bogdan_Serban_1998 a răspuns:

Da, in fiecare noapte dar nu pot sa imi explic cum si de ce dar vad fragmente din ziua urmatoare, apoi am un sentiment foarte puternic de dejavu

| Gdhskj_Corinna's_1997 a răspuns:

Deja vu.

| dutzu a răspuns:

Salut. da dupa cum zice si anonymus e legea atractiei din moment ce doresti un lucru foarte mult si daca ti`l doresti foarte mult il vei obtine; oricum acest lucru poate sa tina si de auto sugestie

| rubi a răspuns:

Buna!da mie mi se intampla sa visez...iar cand se si intampla..raman:Ostraight facemie una imi place senzatia...si mai ales ca stiu ce trebuie sa fac!mi se intampla sa stiu ce se va intampla in viitor!super tare!