| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat ce visati sa se adevereasca in realitate?

24 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Am visat de multe ori lucruri care chiar s-au intamplat.Eu cred ca visele vin din trei parti: de la Dumnezeu, de la cel rau, si din multimea gandurilor.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Cmf

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu ajutorul lui Dumnezeu, bine mersi.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Eu nu prea sa sper sa fiu mai bine

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa fii optimist.In Numele lui Dumnezeu gasim rezolvarea tuturor problemelor.

| harciog a răspuns:

Nimic nou. Unora, probabil ca li se pare normal.

| Dumnezău a răspuns:

Chiar de multe ori.Defapt,nu erau vise, erau cadre din viitorul apropiat(3-6 luni) pe care le vedeam in stari de inconstienta, in somn.Mai bine spus viziuni.Dar ce ma enerveaza e ca erau total neinteresante si neimportante lucrurile ce s-au adeverit, n-am avut si eu parte de ceva actiune paranormala, parapsihologica.Acum...ar fi destul de naspa,sa am in gura sange in loc de saliva,si sa fiu atat de oligofren,incat sa ma bag sub rotile unui tir,ca sa nu ma calce,si ca un oligofren ce sunt,sa uit ca mai vin doua roti, si sa ma retrag ca taranul, spre a-mi fi zdrobite picioarele.

| MagicSmile7 a răspuns:

Partial.

| Încrucişătorul a răspuns:

Frate, eu-s mosu omida.

| Infraverde a răspuns (pentru Încrucişătorul):

Ermm, tuturor ni se întâmplă, dar e doar o senzaţie. Deja-vu. Visele nu se adeveresc în totalitate, ci doar parţial, ca parte a hazardului, şi ne fac să ne simţim ca nişte mini-mediumi. Pe la 12 ani mă speriam de chestia asta şi începusem să citesc tot felul de articole şi cărţi despre magie. Deja mă vedeam un fel de Femeia Fantastică laughing.

| Deny1333 a răspuns:

Voi încă vă mai miraţi de chestiile astea? _.

| Elena_9064 a răspuns:

Buna.Da mi- sa intemplat.

| AndreiP98 a răspuns:

Mi s-a intamplat sa visez lucruri si sa se intample lucruri cat de cat asemanatoare sau cu o mica legatura cu visul, dar nu acelasi lucru.
Dar visele se formeaza din amintiri amesecate asa ca...ce ai visat s-a intamplat deja

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am visat ca m-am facut directoare scolii, si cand m-am dus la scoala, surpriza, tot eleva.

| har a răspuns:

Da,am visat odata ca veneam de la scoala si ma atacau niste caini, asa sa intampla si ziua si culmea am scapat de ei la fel ca in vis

| PoisonJuke a răspuns:

Dap, una din cele mai ciudate a fost ca eu eram in orasul unde m-am nascut si am visat ca eram intr-o clasa cu copii pe care nu ii stiam apoi m-am trezit. Dupa muuuuuuult timp m-am mutat si cand am ajuns in a 6-ea(acu sunt in a 8-a) mi-am amintit in clasa de vis si eram cu privirea fix cum am vazut in vis... Ciudat nu?

| anonim_4396 explică (pentru PoisonJuke):

Eu is ateu nu cred in de astea da mau uimit 2 vise s-a intamplat foarte asemanator cu visul serios

| PoisonJuke a răspuns:

Da nici eu nu cred in chestii gen THE END OF THE WORLD sau alte premoniti. la fel ca si acestea cu visele dar unele au parut asa reale si s-au si intamplat. Unii zic ca ai mai multe vieti si visezi din vietile anterioare(am auzit de la un prieten... nu stiu cum am ajuns la conversatia asta dar no). VIATA E MISTERIOASA happy

| anonim_4396 explică (pentru PoisonJuke):

Tenks ca miai raspuns

| PoisonJuke a răspuns:

Hehhappy No problemo

| theBella a răspuns:

Da,de multe ori. fenomenul se numeste deja-vu

| TimaTI a răspuns:

NU[Dami funda]

| aaalle a răspuns:

Da.e o chestie relativ normala dar e doar senzatia de deja-vuhappy...de fapt nu am visat acele lucruri, mintea noastra le ascociaza

| ktrei a răspuns:

Da o data.