| Romangetbeget a întrebat:

Viata mea s-a petrecut mereu intre "fantastic" si "plictisitor", un film de oscar. Voi face 17 ani cat de curand si vreau sa scriu o carte, una mica. Nu neaparat sa o public, ci sa fie pentru mine si cativa prieteni. Unde imi recomandati sa o tiparesc? Imi puteti oferi mai multe sfaturi in legatura cu asta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NemNUZ a răspuns:

"fantastic" si "plictisitor" este ceea ce defineste adolescenta, nu e nimic de oscar ( fara suparare happy ) toti vom trece/trecem/sau am trecut prin asta, daca chiar ai facut ceva special te sfatuiesc sa nu scrii o carte mica, bineinteles ca nici roman, dar sa fie una mai normala. Nu poti stii niciodata cum se schimba moda si poate o sa ai vanzari bune. Eu sa fiu sincer cred ca as pierde mult prea mult timp sa scriu o carte, mai bine citesc una, sau in timpul acela incerc sa creez amintiri si poate le-as stoca prin poze, pe un CD sau stick

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

In cazul in care,doresti ca acea "carte mica",sa fie doar pentru tine si amicii tai,deci sa nu aiba un tiraj mai mare,poti foarte bine sa o faci la imprimanta, la xerox, in cateva exemplare, apoi sa le dai la o legatorie, pentru a fi legate foile.Stiu ei, cum sa faca, sa aiba un aspect cat de cat frumos.
Costurile ar fi destul de mari, daca ai da o comanda la tipografie.Asa ca nu merita osteneala si banii, mai ales ca nu vrei sa comercializezi cartea.

| leivi a răspuns:

Ar fi grozav....mai ales daca ai face si un filmulet! Daca ai avut un jurnal foloseste-te de el!