| anonim_4396 a întrebat:

Vineri este banchetul de sf de cls s 8! imi puteti da niste sfaturi pentru coafuri va rog? parul este castaniu, voluminos si de lungime medie, pana mai jos de umeri. nu vreau ceva exagerat

2 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

1. Poti sa ti`l indrepti si sa iti prinzi jumatate din par cu o agrafa mare simpla de culoarea tinutei sau una sclipitoare. Merge si ondulat.

2. Poti sa ti`l indrepti si sa iti atasezi o cordeluta de culoarea tinutei sau niste clame dragute sclipitoare.

3. Poti sa ti`l si ondulezi... si indrepti.

4. Poti sa ti`l ondulezi in bucle mari si rebele, apoi sa te dai cu spuma si niste fixativ.

Eu am avut la banchet ca la 3.
A iesit super.
Cheama ajutorul unor prietene sa te coafeze. Distractie placuta!

| tyana a răspuns:

Bucle cat mai naturale lasate libere pe umeri. Eventual o floare naturala in par! Distractie placuta!happy