| Anesiss a întrebat:

Vineri seara am venit foarte suparata de la scoala si i-am spus mamei cat de batjocorita sunt la scoala, mai ales de cei de la liceu, care nu stiu ce cauta in scoala la noi, iar colegii mei nu fac nimic in privinta asta, adica sa tina vreunul cu mine.
Mama a sunat-o pe doamna diriginta si ea a spus ca o sa i-a masuri.Maine sigur o sa imi spuna sa-i dau mai multe detalii, iar eu nu stiu ce sa fac.Sa-i spun cum ma simt in clasa aia? Ca mi-as dori sa fim uniti, sa ne intelegem, sa ma ajute sa nu mai fiu deprimata.
Ajutati-ma va rog!
Nu stiu ca voi face maine.As vrea sa ma descarc, poate se schimba ceva.Chiar am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| BirrmenAust a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa-ti schimbi felul de a fi...probabil esti o fire linistita si prea la locul ei(asa sunt si eu, din clasa 1-8 nu am avut conflict cu nimeni) dar atunci cand cineva te calca pe coada trebuie sa arati impunatoare si sa-ti impui respectul, sa nu te lasi mai prejos decat ei...sunteti toti egali(cu exceptia ta care, maine, vei fi cea care-i vei invata o lectie)! Nu lasa garda jos Keep your head up! happy Sper ca te-am, ajutat

2 răspunsuri:
| ViseDestrămate a răspuns:

Hei @Anesiss, hai sa o luam metaforic: gandeste-te ca diriginta este un fel de psiholog si spune-i tot ne te nemultumeste.Dar ai grija ce spui! Fi atenta cum iti alegi cuvintele, pentru ca, daca spui ceva gresit s-ar putea ca tu sa pari vinovata! Iti doresc mult succes! love struck

| BirrmenAust a răspuns:

Scuza-mi te rog greselile de exprimare, am scris repede pentru ca am lectii de invatat...