| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am pus niste prieteni sa il bata pe un coleg, acestia l-au batut iar aproximativ dupa 5 zile m-a sunat doamna diriginta si mi-a spus ca a aflat de incident, iar acum sunt chemat in consiliu cu unul din parinti, dar insa incidentul a avut loc la distanta de 200-300 de metri de liceu.Ce imi poate face doamna diriginta in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| Rührselig a răspuns:

Nu doamna dirigintă, şi nu tu vei suferi consecinţele, dacă eşti minor.
Părinţii tăi vor avea de suferit dacă părinţii colegului tău fac plângere la poliţie şi asta desigur dacă prietenii ăia ai tăi care l-au bătut pe colegul tău te dau în gât că tu i-ai pus.
Deci cereţi scuze şi revanşează-te dacă nu vrei să se ajungă la aşa ceva.

| a01 a răspuns (pentru Rührselig):

Colegul acesta sustine ca doar ne-am certat, pentru ca a fost sunat de diriga, si intr-un final am dato la pace, dar acum ramane sa ii spunem doamnei diriginte ca cei care au sunat-o erau mult mai in spate si nu au vazut bine ce se intampla, dar nu stiu cum am sa ii dovedesc, pentru ca doamna diriginta nu prea are incredere in mine. da-ti cu parerea straight face

| a01 a răspuns (pentru Rührselig):

Cu acest coleg am dato la pace, si ne-am pus de acord sa ii spunem doamnei diriginte ca doar ne-am certat si ca cei care au sunat-o nu au vazut bine ce s-a intamplat, si nu stiu cum sa ii dovedesc ca a fost doar o cearta, pentru ca dumnea ei nu prea intelege din prima straight face

| Rührselig a răspuns (pentru a01):

Dacă amândoi o să îi spuneţi acelaşi lucru va trebui să vă creadă. sper să nu mai fie astfel de incidente şi să vă înţelegeţi ca oamenii de acum.

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Mai ceva ca în filme.
„Viața bate filmul".

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca au mai fost si alti martori care i-au spus dirigintei ca nu a fost doar o cearta.Si poate te-a luat gura pe dinainte si ai spus cuiva.Sau daca nu cumva cei pusi de tine au spus totul.Consecintele nu vor fi prea bune pentru tine. Daca ai mai facut si altele pe la scoala risti exmatricularea.

| einenebun23 a răspuns:

Roaga-te ca acel parinte sa nu te dea la politie pentru ca atunci ai cam pus-o in sensul ca parintii tai vor fi trasi la raspundere. Fi umil si spune-i ca iti pare rau pentru cele intamplate si pe viitor daca este asa tare nu pune pe altul sa iti rezolve tie problemele personale.