| IonascuCosmin a întrebat:

La scoala la mine in fiecare vineri avem ora de rusa dar uneori doamna diriginta uita de ora de rusa si ne pune sa stam degeaba dar eu spun: DOAMNA! HAIDETI SA FACEM RUSA si diriginta este de acord dar in pauza colegii se i-au de mine ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| MajinVegeta a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, tu esti singurul care vrei sa faci rusa, iar clasa vrea sa stea degeaba. Doar sa vb cu cineva in rang situatia ta, ori cu diriginta ori cu directoru ori cu parintii.

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai normal ca se iau de tine, crezi ca toti au chef de ore laughing? N-ai ce sa faci, daca iti place atat de mult sa inveti, invata singur acasa.

| b4stefa a răspuns:

Uite ce sa faci:
1.nu mai spune in fata celorlalti sa faceti ora, lasa-i pe ei sa-si congeleze creierasul
2.nu-i mai spune directorului sau altor parinti ca nu faci decat sa te urasca si diriginta
du-te frumusel la ea la catedra si spune-i ca tu chiar vrei sa inveti.si o sa vezi ca o sa faca ora doar cu tine, sau cel putin o sa-ti dea niste explicatii si ceva de rezolvat
sa faci asa si sa-mi zici cum a fost...
cel putin eu asa procedam cand nici profii nici colegii n-aveau chef.