| anonim_4396 a întrebat:

Vleau un sfat :-s
Am prieten ma inteleg bine cu el totul e ok:3
Doar ca el nu face parte din gasca unde sunt eu.
Si asa ca eu trebuie sa stau si cu prieteni mei si cu el sau cu el si gasca in care e el si e greu sa ma impart x-x e dejea prea obositor. _. Si mereu trebuie sa stau sa vad cum fac ca sa ies in fiecare zi cu toti ca vreau sa stau cu toti.Si sunt unele zile in care stau numai cu el si unele in care stau numai cu prietenii si ma simt naspa Q. Q Ca pnm daca stau o zi intreaga cu el dupa a 2 vi merg cu prieteni si aia incep sa povesteasca ce bine sau distrat ieri si eu ma simt oribil o. o

Răspuns Câştigător
| aligru a răspuns:

Si intrebarea? big grin

Banuiesc ca vrei sa stii cum sa nu te mai imparti! Ei bine, nu prea ai ce face!
Ar fi egoist din partea ta sa i ceri sa si lase prietenii si sa iasa cu prietenii tai si ar fi rau si viceversa.
Incercati sa faceti un compromis. De ex: Iesiti cu prietenii lui, cu prietenii tai si singuri. Adica sa incercati sa i multumiti pe toti, acum sincer, nu le poti avea pe toate asa ca aminteste ti ca relatiile pe care le ai la o varsta frageda, rar duc undeva. Nu ar trebui sa ti indepartezi prietenii ca sa fii cu el!
Succes!

2 răspunsuri:
| mirela07 a răspuns:

Daca tu nu te poti integra in gasca lui atunci adul pe el in gasca ta si prezintal prietenilor poate se vor intelege bine happy sper ca te-am ajutat big grin

| GmXx a răspuns:

Daca tu nu t epoti integra in gasca lui, incearca sa il faci sa se simta el ok in gasca ta, vorbeste putin cu prietenii tai sa il accepte si pe el in gasca si totul va fi ok atat pentru tine cat si pentru el big grin