| KasdfghjNY a întrebat:

Ok TPU, am nevoie de niste sfaturi.Deci: Eu sunt mai timid si nu prea ma descurc "la fete",mereu simt ca o dau in bara rau de tot.Dar vara asta s-a intamplat ceva ciudat,am aflat de la mai mult prieteni care stau pe langa niste colege de ale mele, ca ele tot intreaba de mine.Ce-a ce este ciudat, dat find ca marea majoritate ma ignora.Asta ma cam bucurat,dar m-am trezit la realitate si mi-am dat seama ca poate ma-u mintit prietenii mei.

SI,ce-a mai rea parte: exact cand dau de o fata cu care ma inteleg, imi zice ca are prietenstraight face Totusi de la fratele ei am afltat ca cica "ma place". Ceva sfaturi, ce trebuie sa inteleg din astea?

Răspuns Câştigător
| KokoFredyRadulescu a răspuns:

Ei bine Gabi, timiditatea si intelesul bine cu fetele nu prea merge, asta o sa te lase mereu numai cu eticheta de AMIC, si tu nu vrei asta.
ca o fata sa te gaseasca interesant, trebuie sa fii mai BAD ASS, sa fii mai nepasator, caci daca iti pasa prea mult, in majoritatea cazurilor o s-o dai in bara. Lasa timiditatea, ca fetele nu musca.

| quickly a răspuns (pentru KokoFredyRadulescu):

Cel mai inteligent raspuns despre timiditate care l-am vazut, ai felicitarile mele!

| KokoFredyRadulescu a răspuns (pentru quickly):

Multumesc

6 răspunsuri:
| Burlacu006 a răspuns:

Mai deci parerea mea este sa iti alegi o fata de acolo care o placi tu..sa te dai bine pe langa ea sa afli daca e singura chestii din astea si dupa aia o intrebiwinking cu timiditatea no sa fi cu nici o fata iti zic eu

| Yusuke16 a răspuns:

Stiu ce simti si eu sunt tot timid ca si tine.Poi iti zic din experienta proprie.Eu am trecut clasa a 10, si in prima zi de clasa a 9 am vazut o fata din clasa mea care m-a cucerit.In primele doua zile eram mai timid si in a 3 zi am inceput sa vb cu ea si ajunsesem sa ne intelegem foarte bine, deci cine ne vedea ar fi zis ca suntem impreuna. Dupa 6-8 luni o intreb daca ar vrea sa fie prietena mea ( deci noi in astea6-8 luni ne cunosteam mai bine ca pe noi) si imi zice ca mai mult decat ca pe un frate nu poate sa ma vada. Daca acei baieti care ti-au spus ca acele fete te plac sunt prietenii tai cu adevarat, atunci nu te-ar fi mintit.Incearca sa afli care sunt acele fete si stai de vb cu ele. Daca sunt mai indiferente, sau mai distanta cu tine inseamna ca te plac dar nu vor sa isi arate sentimentele pentru ca le e frica ca s-ar face de ras daca s-ar afla ca o fata ca ea place pe unu mai rusinos mai timid. Funda?big grin

| tubica a răspuns:

Eu zic ca poate prietenii tai de aia au zis ca colegelor tale ii placi ca sa-ti dea mai mult curaj sa le abordezi.hee hee dar nu te necaji. Poate chiar se intereseaza de tine.Numai poate lor li frica sa te abordeze stiind ca de obicei baiatul ia initiativa si abordeaza fetele, nu invers.tongue eu zic ca mai exista si fete mai vorbarete care daca te vor place te vor aborda ele.winking numai fi rabdator.