| cristina_4037 a întrebat:

Voi a-ti putea sa aveti o relatie deschisa cu partenerul....adica fara obligatii?

Răspuns Câştigător
| cutache a răspuns:

Sigur ai o varsta f frageda daca crezi ca poti realiza asta! in Romania barbatii sunt misogini, mitocani si cum vrei sa crezi mai rau despre ei si de asemenea needucati, inculti, egoisti, etc... orienteaza-te spre alte zari!

18 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Da, cu singura conditie sa existe comunicare. Mi se pare o decizie care se ia in cuplu, nu decizi tu ca vrei o relatie deschisa si uiti sa iti anunti si partenerul. Daca ambii sunt de acord, cred ca pot avea experiente care sa ii imbogateasca. Separat si ca si cuplu.

| Psihoyounger a răspuns:

Nu sunt genul pentru astfel de relatii.

Psihoyounger

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu cred... De obicei vreau tot.

| inna a răspuns:

Personal asta am preferat intodeauna, mai bine fara obligatii prea mari.

| JackieSue a răspuns:

Nu chiar.

| SweetCandy a răspuns:

Nu, categoric aia nu se poate numi relatie...sa ne vedem din an in paste si fiecare sa faca ce-l taie capul, cand si cu cine are chef...
in niciun caz!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Eu "a-s" putea.
Eu am deja!

| albastrel a răspuns:

MucealuiFlaimoc eu am zis asta big grin

eu am o astfel de relatie... spun ceea ce gandesc intotdeauna.sunt prea sincera...si daca nu ii convine imi spune si incercam sa remediem. daca nu se poate.ne despartim! nu vad rostul minciunii intr-o relatie chiar daca relatie este de un an doi cinci 10 sau 20winking

| PauLa.M a răspuns:

Ca sa construiesti ceva de pe urma unei relatii trebuie sa indeplinesti niste reguli. straight face nu minti, nu inseli, respecti si daca astea sunt indeplinite vine si increderea! deci nu as putea sa fiu cu un baiat si acel baiat dupa ce pleaca de langa mine se duce langa alta si ii spune povestea chibritului ars. sau sa fac si eu invers. never

| Encore a răspuns:

Ce relatie ar mai fi fara obligatii...
Una de o noapte da, fara obligatii, dar asa nu exista relatie fara obligatii bazata pe iubire.

| sorin a răspuns:

Pai intr o relatie obligatiile sunt responsabilitati asa ca fara obligatii ar fi doar o aventura.

| catthshshshs a răspuns:

Obligatiile sunt incluse din start intr-o relatie. Ce relatie mai este si asta daca imi intreb partenerul unde a fost de nu a venit la intalnirea stabilita si el nu raspunde pentru ca nu se crede obligat sa imi dea explicatii?! Nu sunt de acord cu acest lucru happy

| Yly a răspuns:

Da. dar nu pentru mult timp:d

| MADALINAAAA a răspuns:

Daca nu as tine la el, da, as putea avea o relatie fara obligatii...altfel.nu cred ca as putea...

| DMV a răspuns:

Momentan sunt implicat intr-o astfel de relatie. Nu e chiar open-relationship dar se poate numi cat de cat.

| ladybird a răspuns:

O relatie deschisa nu inseamna o relatie fara obligatii! A avea o relatie fara obligatii inseamna ca fiecare este pe drumul lui stiind din prima ca nu veti avea un viitor comun, iar o relatie deschisa inseamna sa vorbesti orice cu partenerul. As putea sa am oricare dintre aceste doua relatii dar prefer pe ce deschisa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu Psihoyounger.Nu se mai poate numi "relatie"...nu exista respect, nicio obligatie, nicio legatura afectiva...straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da