| anonim_4396 a întrebat:

Voi care aveti frati, vi s-a intamplat vreodata sa vedeti cum pur si simplu parintii vostrii fac diferenta intre voi? cum la unul tine mai mult decat la celalalt?sad mie da...si ma doare foarte tare.Nu stiu ce sa facsad

4 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Eu mereu mă supăram din cauza asta. El era pe primul loc, şi eu pe al doilea, şi nu convenea deloc. El era cel salutat primul, cel întrebat, cel pentru care se făcea griji.
Am ajuns la indiferenţă când am văzut că continuă aşa. Pentru că sincer, nu sunt multe de făcut. Părinţii nu prea observă când fac asta. Acum îmi pasă cât negru sub unghie cine e pe primul loc. Eu le dovedesc că merit să fiu la acelaşi nivel şi dacă nu îşi dau seama atunci e problema la ei, nu la mine. Accept viaţa aşa cum e ea, fără să bag de seama obstacolele. Nu mă chinui să trec peste ele, îmi ia mai mult timp. Prefer să le ocolesc.

| deniisu a răspuns:

Si eu am un frate mai mic...si da am vazut diferente.dar nu stiu daca ai ce face adica poti vorbi cu ai tai si sa le zici sa incerce sa va trateze la felhappy

| stefan97nic a răspuns:

Da normal eu am un frate mai mic cand era mai mic era asa acum ca a crescut totul a revenit la normal, si stai linistit nu tin mai mult la frateto doar ca este mai mic si no.Asteapta sa creasca pana la varsta de7, 8 ani si dupa totul revine la normal

| iiDeezMăă a răspuns:

Da, știu cum e! Eu am o soră si e foarte enervantă, și dacă i fac ceva, i zice să o las și să-i dau ce vrea că... e mică laughing!