| SOS55 a întrebat:

Voi ce faceti de 1 martie? Stiti niste superstitii sau ceva?

Răspuns Câştigător
| NaiveGirl09 a răspuns:

Eu sincer, o consider ca pe o zi normală laughing. Totuși o să îmi placă să fiu în centrul atenției, pentru că sunt fată, și toți băieții mă vor căuta disperați să îmi dea mărțișoare oh go on. Și pe deasupra, e vineeeribatting eyelashes! Let's party smug! laughing)).
Superstiții, hmmmm. Măi, nu prea știu thinking Nu cred că sunt superstiții legate de „ziua mărțișorului", însă există multe pentru 1 aprilie laughing! Ziua mea preferată de primăvară, alături de ziua mea de naștere pe 9 mai blushing! Chestii în genu: Dacă ești păcălit de 1 aprilie, te păcălești tot anul, sau nu îți merge bine în anul respectiv thinking Nu știu, eu nu cred în de astea laughing.
Funda? kiss

6 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Superstiții despre mărțișor, nu prea sunt. Însă, am găsit câte ceva.
http://www.femeilor.ro/......e-612.html
http://www.unica.ro/......-9535.html
http://www.studentie.ro/campus/superstitii_de_1_martie/c-236-a-50540
Mă îndoiesc totuși că voi face ceva interesant de 1 Martie. Oh, sau de fapt, cred că va fi o zi încărcată.
Cu siguranță voi dărui câteva mărțișoare, colegilor de clasă.
Şi cam atât.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lucram ca e zi de munca

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ma duc la scoala, vin acasa si stau la pc.
Poti sa canti cu ocazia venirii primaverii, sa reciti niste poezii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi la mine in zona de 1 martie fetele ne dau martios big grin si de 8 martie le dam noi lor dar ciocolata sau flori happy si va fi o zi super fiindca, cade vineri :X:X, tu ce faci?big grin

| SOS55 explică (pentru anonim_4396):

Dau martisoare, stau la PC si partea cea mai tare este ca, cade VINERI! Si eu merg la o scoala de dans sau ceva de genu' doar fiinda imi place dansul! Apropo vom face o coregrafie speciala si vom da o reprezentatie iar daca ne iese bine sarbatorim iesind la un suc sau ceva! happy big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merg cu prietenii la mall laughing dar nu cred in superstitii