| Tsukuyomi6 a întrebat:

Voi ce faceti in pauze? nu ma inteleg cu nimeni din liceu, nici din alte clase si nici de la mine din clasa.

12 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ma inteleg cu vreo 2 persoane, dar totusi, ori ascult muzica, ori citesc ceva, daca am la mine, ori, in mare parte, pur si simplu dorm.
10 minute pauza + inca vreo 10-15 minute pana vine profesorul = 20-25 minute de somn.

| Wehrmacht a răspuns:

Fac(copiez) temele, ascult muzica sau ies sa fumez.

| neutrino a răspuns:

Intru pe TPU.

| SkyPilot a răspuns:

Te plimbi pe culoare si te uiti dupa gagici.

| AirănMeidăn a răspuns:

Ori stau pe canapele pe coridor, ori ma plimb. Deseori ambele. Nu stau niciodata in sala de clasa. La noi mai e si faptul ca nu avem nici o ora in aceeasi sala, ne plimbam in fiecare pauza. Uneori sunt si salile incuiate si stam pe coridor cu ghiozdanele in spate. Dar pot sa zic ca e mai in regula asa, eu oricum imi las ghiozdanul pe jos si plec de acolo pana la sfarsitul pauzei.
Alteori merg si stau cu niste prieteni din alte clase. Cu colegii nu stau deloc, in afara de o colega (care vine cu mine peste tot) si uneori si un coleg.
Daca as fi in locul tau, as sta cu capul pe banca in fiecare pauza, ascultand muzica, sau as citi. Sau joaca-te pe telefon.
Bafta

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cand eram la scoala puneam capul pe banca si ascultam muzica pana venea profesorul.
Chiar incepusem sa devin enervanta pentru colega mea de banca pe care nu prea o bagam in seama, desi suntem prietene. laughing

| peperonies a răspuns:

Vorbesc cu oamenii cu care ma inteleg de la scoala.

| MaliciousDeath a răspuns:

Daca n-am teme, de invatat, nimic de vorbit cu cel de langa mine, nevoie la toaleta sau nu mi-e foame, pun capul pe banca si incerc s-adorm.N-am reusit niciodata sa adorm, dar imi place sa stau asa.
Uneori mai desenez pe banca.Am o colectie intreaga de personaje desenate de mine si de o alta persoana care invata dupa-amiaza. Aparent avem aceleasi gusturi si chiar am ajuns la un moment dat sa comunicam prin biletele(si desene).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem exact in aceeasi situatie. Descarcati un joc interesant gen minecraft si joaca-te toata pauza ( asa fac eu )

| Clarity a răspuns:

Primul lucru care trebuie sa il faci ii sa cauti ceva in comun cu colegii din clasa, asa ii tot timpu la inceput, nu prea cunosti persoanele din jur, dar trebuie sa te bagi intr-un grup sa vorbesti cu oricine ca sa nu ramai de unu singur. Trebuie sa ai experienta din scoala, sigur vrei sa te gandesti la trecut fericit. Nu prea ai ce sa faci in pauze daca esti singur, noi in pauze de obicei jucam diferite sporturi, poate la tine ii altfel, incearca sa fii cat mai activ si asa o sa iti faci amintiri care o sa le apreciezi pentru totdeauna. Sper sa te ajutewinking.

| HereToHelp123 a răspuns:

Asculti muzica.Iti pui castile happy Citesti o carte in pauza, ceva care te pasioneaza.Citeste pe net diferite articole interesante.MErgi prin pauze sa-ti iei de mancare laughing Invata pentru ora urmatoare, macar rasfoieste caietul si trece pauza oh go on happy PStongueoti incerca sa gasesti o persoana sa vorbiti happy

| suntsieupetpu a răspuns:

Eu stau cu prietenul toate pauzele ( de 5 minute :o laughing ) pai daca nu ai iubit/a,stai cu castile in urechi si asculta muzica, ia-ti o carte draguta si citeste, repeta-ti lectia la ora urmatoare, joaca-te pe telefon si incearca sa te imprietenesti cu unul, doi colegi de-ai tai :3